Valuyev: Internetda tarqalgan video soxta!
Rossiyalik deputat, og‘ir vazn toifasidagi sobiq jahon chempioni Nikolay Valuyev bilan bog‘liq video internetda keng tarqaldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unda Valuyev go‘yoki "Rossiya sobiq sovet respublikalariga 30 yil davomida yumshoq siyosat yuritib keldi, endi esa qattiq choralar ko‘rish kerak", degan fikr bildirgani aks etgan. Biroq Valuyev ushbu videoning haqiqatga mos emasligini ta’kidladi.
Unga ko‘ra, video to‘liq qayta ishlangan va sun’iy intellekt yordamida yaratilgan. Deputatning aytishicha, undagi gaplar ataylab buzib ko‘rsatilgan yoki butunlay soxtalashtirilgan.
Valuyevning fikricha, bunday materiallarning asosiy maqsadi internetda nafrat va norozilik uyg‘otishdir. U sun’iy intellektdan foydalanish axborot manipulyatsiyasi uchun qulay imkoniyat yaratib berganini qayd etdi.
Shuningdek, u texnologiyalar yordamida inson ishtirokisiz ham video va filmlar yaratish mumkinligini ta’kidladi. Endilikda bunday imkoniyatlar keng ommaga ochiq bo‘lgani xavotir uyg‘otmoqda.

Валуев: Видео, распространяемое в интернете, фальшивка!
В интернете широко распространилось видео, связанное с российским депутатом, бывшим чемпионом мира в тяжелом весе Николаем Валуевым. Об этом сообщает Zamin.uz.
В нем Валуев якобы высказывается, что «Россия в течение 30 лет проводила мягкую политику в отношении бывших советских республик, а теперь необходимо принимать жесткие меры». Однако Валуев подчеркнул, что это видео не соответствует действительности.
По его словам, видео полностью переработано и создано с помощью искусственного интеллекта. По мнению депутата, слова в нем намеренно искажены или полностью сфальсифицированы.
Валуев считает, что основная цель таких материалов — вызвать ненависть и недовольство в интернете. Он отметил, что использование искусственного интеллекта создало удобные возможности для информационных манипуляций.
Кроме того, он подчеркнул, что с помощью технологий можно создавать видео и фильмы без участия человека. Сейчас, когда такие возможности стали доступны широкой публике, это вызывает обеспокоенность.