AQShning sobiq prezidenti Donald Tramp Truth Social ijtimoiy tarmog‘idagi sahifasida o‘z bayonoti bilan chiqdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U o‘z so‘zida Epshteynga tegishli orolda hech qachon bo‘lmaganini qat’iy ta’kidladi. Trampning aytishicha, u na ushbu orolda, na uning yaqinidagi hududlarda bo‘lgan.
Trampning ushbu bayonoti Gremmi mukofotiga nomzod bo‘lgan ayrim shaxslarning AQSh immigratsiya va bojxona nazorati xizmati (ICE) siyosati va faoliyatini tanqid qilganidan so‘ng paydo bo‘ldi. Tadbir boshlovchisi Trevor Noa efir davomida Donald Tramp va Bill Klintonning Epshteyn orolida vaqt o‘tkazgani haqida gapirgan edi.
Tramp o‘z postida Bill Klinton haqidagi masalaga batafsil to‘xtalishni istamasligini bildirgan. Biroq, u o‘zining Epshteyn orolida umuman bo‘lmaganini alohida qayd etib o‘tgan.
Shuningdek, sobiq prezident boshlovchi Trevor Noaning uning ismini tilga olgani uchun sudga murojaat qilish niyatida ekanini ham ma’lum qilgan.

Трамп: «Я никогда не был на острове Эпштейна»
Бывший президент США Дональд Трамп выступил со своим заявлением на странице в социальной сети Truth Social. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он категорически подчеркнул, что никогда не был на острове, принадлежащем Эпштейну. По словам Трампа, он не находился ни на этом острове, ни в прилегающих к нему районах.
Это заявление Трампа появилось после того, как некоторые номинанты на премию Грэмми критиковали политику и деятельность Службы иммиграционного и таможенного контроля США (ICE). Ведущий мероприятия Тревор Ноа во время эфира говорил о том, что Дональд Трамп и Билл Клинтон проводили время на острове Эпштейна.
В своем посте Трамп заявил, что не хочет подробно останавливаться на вопросе, касающемся Билла Клинтона. Однако он особо отметил, что никогда не был на острове Эпштейна.
Кроме того, бывший президент сообщил о своем намерении обратиться в суд из-за того, что ведущий Тревор Ноа упомянул его имя.