Islomoboddagi portlashda 30 dan ortiq odam halok bo‘ldi
Islomobod shahrida joylashgan masjidda sodir etilgan portlash oqibatida 30 dan ortiq inson hayotdan ko‘z yumdi, 169 kishi esa turli darajada tan jarohati oldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu hujum uchun javobgarlikni "Islom davlati" (ISHID) terrorchilik tashkiloti o‘z zimmasiga olganini e’lon qildi. Bu haqda ABC News axborot agentligi ISHIDga yaqin manba – Amaq News Agency bergan ma’lumotga tayanib xabar tarqatdi.
Ma’lum qilinishicha, hujumni amalga oshirgan shaxs masjid hududiga kirishda uni to‘xtatishga uringan qo‘riqchilarga qarata o‘q uzgan. Shundan so‘ng u o‘ziga bog‘langan portlovchi moddalar joylashtirilgan kamarni portlatgan.
Terroristik hujum erta tongda sodir bo‘lgan. Portlash oqibatida ko‘plab insonlar hayotdan ayrilgan va jarohat olgan.

В результате взрыва в Исламабаде погибло более 30 человек
В результате взрыва, произошедшего в мечети, расположенной в городе Исламабад, погибло более 30 человек, 169 человек получили ранения различной степени тяжести. Об этом сообщил Zamin.uz.
Ответственность за эту атаку взяла на себя террористическая организация "Исламское государство" (ИГИЛ). Об этом сообщило информационное агентство ABC News со ссылкой на источник, близкий к ИГИЛ – информационное агентство Amaq News Agency.
Сообщается, что нападавший при входе на территорию мечети открыл огонь по охранникам, пытавшимся его остановить. После этого он взорвал пояс с взрывчаткой, привязанной к себе.
Террористический акт произошёл рано утром. В результате взрыва многие люди погибли и получили ранения.