Makronning reytingi past, tanqidlar kuchaymoqda
Fransiya prezidenti Emmanuel Makron xalq orasida juda past qo‘llab-quvvatlov darajasi sababli dunyoning eng ko‘p tanqid va norozilikka uchrayotgan rahbarlaridan biri sifatida tilga olindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Fransiyadagi "Vatanparvarlar" partiyasi rahbari Florian Filippo o‘zining ijtimoiy tarmoqdagi sahifasida ma’lum qildi. Filipponing ta’kidlashicha, agar bir davlat rahbarining qo‘llab-quvvatlash ko‘rsatkichi atigi 11 foizni tashkil etsa va u dunyoda eng ko‘p tanqidga uchrayotgan lider sifatida baholansa, bunday shaxs yangi tashabbuslar bilan chiqishga haqli emas.
U o‘z fikrini shunday izohladi: "Agar reytingingiz 11 foiz bo‘lsa va siz dunyodagi eng nafratlangan rahbarlardan biri deb hisoblanayotgan bo‘lsangiz, yangi tashabbuslarni e’lon qilishga haqqingiz yo‘q." Filippo bu fikrlarini Makronning videoo‘yinlarning yoshlar salomatligiga ta’sirini muhokama qilish tashabbusi bilan bog‘ladi. Shuningdek, u prezidentning so‘nggi taklif va g‘oyalarini "erkinliklarni cheklashga qaratilgan noto‘g‘ri qarorlar" sifatida baholadi.
Makronning bu tashabbuslari jamoatchilik orasida tanqid va norozilikka sabab bo‘layotgani ham ta’kidlandi.

Рейтинг Макрона низок, критика усиливается
Президент Франции Эммануэль Макрон упоминается как один из самых критикуемых и непопулярных лидеров в мире из-за очень низкого уровня поддержки среди населения. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил лидер французской партии "Патриоты" Флориан Филиппо на своей странице в социальной сети. По словам Филиппо, если уровень поддержки главы государства составляет всего 11 процентов, и он оценивается как самый критикуемый лидер в мире, такой человек не имеет права выдвигать новые инициативы.
Он прокомментировал свою позицию следующим образом: "Если ваш рейтинг 11 процентов, и вы считаетесь одним из самых ненавидимых лидеров в мире, у вас нет права объявлять новые инициативы." Филиппо связал это мнение с инициативой Макрона обсудить влияние видеоигр на здоровье молодежи. Также он охарактеризовал последние предложения и идеи президента как "неправильные решения, направленные на ограничение свобод".