Italiya bosh vaziri Jorja Meloni Ispaniyada o‘tkazilgan qishki Olimpiya o‘yinlarining ochilish marosimida uxlab qolgani sababli internet foydalanuvchilari orasida muhokamalarga sabab bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Marosim Milandagi “San-Siro” stadionida bo‘lib o‘tgan va Italiyaning Rai1 telekanali orqali jonli efirda namoyish etilgan edi. Shu vaqt davomida bosh vazirning uyquga ketgan lahzasi kameralar tomonidan tasvirga olingan.
Kuzatuvchilarning so‘zlariga ko‘ra, Jorja Meloni tadbir davomida charchoq alomatlari bilan passiv holatda o‘tirgan va bir payt suyanchiqga suyanib, ko‘z yumgan. Bu holat ijtimoiy tarmoqlarda tez tarqalib, turli fikr-mulohazalarga sabab bo‘ldi.
Ayrim foydalanuvchilar buni hurmatsizlik sifatida baholagan bo‘lsa, boshqalar buni hazil bilan qabul qilishgan. Hozirgacha na bosh vazirning o‘zi va na Italiya hukumati ushbu hodisaga rasmiy izoh bergan.
Shuningdek, yaqinda Italiyadagi San-Lorenso-in-Luchina cherkovida joylashgan freskadagi farishtaning qiyofasi Jorja Meloniga o‘xshab ketgani haqida ham xabarlar tarqalgan edi. Bu borada rasmiylar mazkur o‘xshashlik tasodifiy ekanini ta’kidlagan.

Джорджия Мелони заснула на открытии Олимпиады
Премьер-министр Италии Джорджия Мелони стала предметом обсуждений среди пользователей интернета после того, как заснула на церемонии открытия зимних Олимпийских игр, проходивших в Испании. Об этом сообщает Zamin.uz.
Церемония проходила на стадионе «Сан-Сиро» в Милане и транслировалась в прямом эфире на итальянском телеканале Rai1. В это время камеры зафиксировали момент, когда премьер-министр задремала.
По словам наблюдателей, Джорджия Мелони во время мероприятия выглядела уставшей и сидела пассивно, а затем оперлась на подлокотник и закрыла глаза. Этот момент быстро распространился в социальных сетях и вызвал различные мнения.
Некоторые пользователи оценили это как неуважение, в то время как другие восприняли с юмором. До сих пор ни сама премьер-министр, ни правительство Италии не давали официальных комментариев по этому поводу.
Кроме того, недавно появились сообщения о том, что образ ангела на фреске в церкви Сан-Лоренсо-ин-Лучина в Италии напоминает Джорджию Мелони. Власти подчеркнули, что это сходство случайно.