Bu hodisa mamlakatning shimoli-g‘arbiy qismida joylashgan Kyongido provinsiyasining Kapxyon tumanida sodir bo‘ldi. «Yonhap» axborot agentligining xabar berishicha, vertolyot noma’lum sabablarga ko‘ra parvoz vaqtida yerga qulagan.
Voqea mahalliy vaqt bilan kun davomida ro‘y bergan. Hodisa oqibatida vertolyot bortida bo‘lgan ikki nafar shaxs turli darajada jarohat olgan.
Ular zudlik bilan shifokorlar tomonidan tibbiy yordamga muhtoj bo‘lishgan va zarur yordam ko‘rsatilgan. Ayni damda voqea joyida maxsus xizmatlar faoliyat yuritmoqda.
Mutasaddi tashkilotlar halokat sabablarini aniqlash maqsadida tekshiruv ishlarini boshlagan. Rasmiylar hodisa haqida qo‘shimcha ma’lumotlar keyinchalik berilishini ma’lum qildi.

В Южной Корее произошла авария военного вертолета
Это происшествие произошло в районе Капхьон провинции Кёнгидо, расположенной на северо-западе страны. По сообщению информационного агентства «Ёнхап», вертолет по неизвестным причинам упал на землю во время полета.
Инцидент произошел в течение дня по местному времени. В результате происшествия двое человек, находившихся на борту вертолета, получили травмы различной степени тяжести.
Они немедленно нуждались в медицинской помощи, которая была им оказана. В настоящее время на месте происшествия работают специальные службы.
Ответственные организации начали расследование для выяснения причин крушения. Официальные лица сообщили, что дополнительная информация о происшествии будет предоставлена позже.