Jalolobodda 70 yoshli erkak nabirasini zo‘rlashda gumon qilinmoqda
Qirg‘izistonning Jalolobod viloyatida 70 yoshli erkak o‘z nabirasini zo‘rlashda gumonlanmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur holat 2026 yil 9 fevral kuni Bozor-Qo‘rg‘on tumanida sodir bo‘lgan. Bu haqda Qalampir.uz nashri xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, jabrlanuvchi voyaga yetmagan qiz bo‘lib, u homilador ekani aniqlangan. Qizning yaqin qarindoshlari ushbu hodisadan xabardor bo‘lishi bilan darhol huquqni muhofaza qiluvchi organlarga murojaat qilishgan.
Hozirda mazkur voqea yuzasidan tegishli tergov harakatlari olib borilmoqda. Sud-tibbiy va boshqa ekspertizalar tayinlangan.
Gumonlanuvchi shaxs ikki oy muddatga tergov hibsxonasiga joylashtirilgan. Hodisaning barcha tafsilotlari o‘rganilmoqda va qonuniy chora-tadbirlar ko‘rilishi kutilmoqda.

В Джалал-Абаде подозревают 70-летнего мужчину в изнасиловании внука
В Джалал-Абадской области Кыргызстана 70-летний мужчина подозревается в изнасиловании своей внучки. Об этом сообщает Zamin.uz.
Данное происшествие произошло 9 февраля 2026 года в районе Базар-Коргон. Об этом сообщает издание Qalampir.uz.
Известно, что пострадавшая — несовершеннолетняя девушка, у которой обнаружена беременность. Близкие родственники девушки, узнав о случившемся, сразу обратились в правоохранительные органы.
В настоящее время по данному делу проводятся соответствующие следственные действия. Назначены судебно-медицинские и другие экспертизы.
Подозреваемый помещён в следственный изолятор на два месяца. Все детали происшествия изучаются, ожидается принятие законных мер.