Ukrainada Mi-24 vertolyoti halokatga uchradi
Ukraina Qurolli Kuchlari ma’lumotiga ko‘ra, voqea jangovar topshiriqni bajarish jarayonida sodir bo‘lgan. Afsuski, vertolyot ekipaji halok bo‘lgan.
Bu haqda Ukraina Qurolli Kuchlarining «Xerson» 11-alohida armiya aviatsiya brigadasi rasmiy bayonot berdi. Brigada ma’lumotida aytilishicha, Mi-24 vertolyoti ekipaji o‘z vazifasini bajarish jarayonida fidoyilik va mas’uliyat bilan xizmat qilib kelgan harbiylar bo‘lgan.
Brigada tomonidan tarqatilgan bayonotda quyidagilar qayd etilgan: «Biz bu og‘ir va tuzatib bo‘lmas yo‘qotish haqida chuqur qayg‘u bilan xabar bermoqdamiz. Mi-24 vertolyoti ekipaji jangovar topshiriqni bajarib qaytishda halok bo‘ldi.
Ular o‘z hayotini mamlakat xizmatiga bag‘ishlagan haqiqiy vatanparvar, mas’uliyatli va fidoyi harbiylar edi». Ushbu hodisa Ukraina harbiylari uchun katta yo‘qotish bo‘lib, ular mamlakat xavfsizligi yo‘lida o‘z hayotlarini fido qilgan mard insonlar sifatida yodda qoladilar.

В Украине потерпел крушение вертолет Ми-24
По данным Вооруженных сил Украины, инцидент произошел во время выполнения боевого задания. К сожалению, экипаж вертолета погиб.
Об этом официально заявило 11-я отдельная армейская авиационная бригада «Херсон» Вооруженных сил Украины. В сообщении бригады говорится, что экипаж вертолета Ми-24 был военными, которые служили с преданностью и ответственностью, выполняя свои обязанности.
В заявлении, распространенном бригадой, отмечается: «Мы с глубокой скорбью сообщаем об этой тяжелой и невосполнимой утрате. Экипаж вертолета Ми-24 погиб при возвращении с выполнения боевого задания.
Они были настоящими патриотами, ответственными и преданными военными, посвятившими свою жизнь службе стране». Это событие стало большой потерей для украинских военных, которые останутся в памяти как смелые люди, отдавшие свою жизнь ради безопасности страны.