Labubu o‘yinchoqlari bir yilda 100 mln sotildi
Xitoyda mashhur bo‘lgan Pop Mart kompaniyasiga tegishli Labubu o‘yinchoqlari o‘tgan yil davomida 100 million donadan ortiq sotilgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda xitoylik manbalarga tayanib xabar berildi. 7-fevral kuni o‘tkazilgan yillik yig‘ilishda kompaniya asoschisi Van Nin 2025 yil yakunlariga oid ma’lumotlarni taqdim etdi.
Unga ko‘ra, Pop Martning barcha mahsulot turlari va intellektual mulk loyihalari bo‘yicha umumiy savdo hajmi 400 million donadan oshgan. Shuningdek, 2025 yilga kelib kompaniya xodimlari soni 10 ming nafardan oshgan, ro‘yxatdan o‘tgan foydalanuvchilar soni esa 100 millionga yetgan.
Pop Mart bugungi kunda 100 dan ortiq mamlakat va hududlarda faoliyat yuritmoqda hamda 700 dan ziyod rasmiy do‘konlarga ega. Eslatib o‘tamiz, Labubu — rassom Kasing Lung tomonidan yaratilgan o‘ziga xos qahramon bo‘lib, noodatiy va qiziqarli qiyofasi tufayli yoshlar orasida katta shuhrat qozongan.

Игрушки Labubu проданы в количестве 100 млн за год
Игрушки Labubu, принадлежащие компании Pop Mart, популярной в Китае, были проданы в количестве более 100 миллионов штук за прошлый год. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщили китайские источники. На ежегодном собрании, проведённом 7 февраля, основатель компании Ван Нин представил данные по итогам 2025 года.
По его словам, общий объём продаж всех видов продукции Pop Mart и проектов интеллектуальной собственности превысил 400 миллионов штук. Кроме того, к 2025 году численность сотрудников компании превысила 10 тысяч человек, а количество зарегистрированных пользователей достигло 100 миллионов.
На сегодняшний день Pop Mart работает более чем в 100 странах и регионах и имеет более 700 официальных магазинов. Напомним, что Labubu — это уникальный персонаж, созданный художником Касинг Лунгом, который благодаря своей необычной и интересной внешности приобрёл большую популярность среди молодёжи.