Netanyaxu ishxonasiga yuborilgan shubhali konvert tekshirildi
Benyamin Netanyaxuning Quddus shahrida joylashgan ishxonasiga shubhali konvert yetkazib berilishi xavfsizlik xodimlari orasida tashvish uyg‘otdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mahalliy ommaviy axborot vositalarining xabar berishicha, hodisa haqida ma’lumot kelib tushgan zahoti politsiya va o‘t o‘chirish xizmatlari tezkor ravishda voqea joyiga yetib borgan. Xavfsizlik va favqulodda vaziyatlar bo‘yicha mutaxassislar hodisa joyida dastlabki tekshiruv ishlarini olib borishgan.
Ular konvertni maxsus tartibda o‘rganib chiqib, ofis xodimlari uchun hech qanday xavf yo‘qligini aniqlashgan. Shuningdek, bu hodisa Isroil xavfsizlik xizmatlari tomonidan nazoratga olingani qayd etilgan.
Mazkur voqea qanchalik jiddiy bo‘lmasin, barcha ehtiyot choralarining ko‘rilgani ta’kidlanmoqda. Mutaxassislar tekshiruvlar davomida xavfsizlikni ta’minlash uchun barcha zarur chora-tadbirlarni amalga oshirgan.