Anna Akopyan va Nikol Pashinyan ajralgani ma’lum qilindi
Bugun, 17-fevral kuni Armaniston Bosh vaziri Nikol Pashinyanning rafiqasi Anna Akopyan o‘zining ijtimoiy tarmoqdagi sahifasi orqali muhim xabar berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U o‘z murojaatida Bosh vazir bilan fuqarolik nikohi rasman yakunlanganini ma’lum qildi. Anna Akopyan o‘z murojaatida quyidagicha bayonot berdi: "Hurmatli vatandoshlar, sizlarga Bosh vazir Nikol Pashinyan bilan fuqarolik nikohim rasman tugaganini e’lon qilaman.
Ushbu masalaga nisbatan hurmat va xushmuomalalikni saqlashingizni so‘rayman." Shuningdek, u ajralish sabablari yoki shaxsiy hayotga oid boshqa tafsilotlar haqida izoh bermagan. Hozircha Nikol Pashinyan tomonidan ham bu borada rasmiy bayonot berilmagan.
Eslatib o‘tamiz, 2024-yilda Anna Akopyan va Nikol Pashinyan o‘zlarining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalari orqali qonuniy nikohdan o‘tmaganliklarini e’lon qilishgan edi. Ular uzoq yillar davomida birga yashagan bo‘lsa-da, munosabatlari faqat fuqarolik nikohi asosida davom etgan.
Qayd etilishicha, ular 27 yildan ortiq vaqt davomida birga hayot kechirib, oilaviy turmush tarzini olib borgan. Ammo ularning munosabatlari rasmiy nikoh bilan mustahkamlanmagani avvalroq ham jamoatchilikka ma’lum qilingan edi.
Hozirda ushbu xabar Armaniston jamoatchiligida keng muhokama qilinmoqda va voqea yuzasidan rasmiy izohlar kutilmoqda.