Pokistonda nazorat punktiga hujum: 12 terrorchi yo‘q qilindi
Bu haqda "The Hindu" nashri xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, portlash oqibatida 11 nafar xavfsizlik xodimi va bir nafar bola halok bo‘lgan.
Yana yetti kishi, jumladan ayollar va bolalar, turli darajada tan jarohatlari olgan. Hujum avtomobilga o‘rnatilgan portlovchi qurilma yordamida amalga oshirilgan.
Portlovchi moddalar bilan to‘ldirilgan mashina nazorat punkti devoriga urilib, kuchli portlash yuzaga kelgan. Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, ushbu hujumni Pokiston Tolibon harakati a’zolari sodir etgan.
Xavfsizlik kuchlari javob choralarini ko‘rgan va operatsiya davomida 12 nafar hujumchini yo‘q qilgan. Pokiston prezidenti Asif Ali Zardoriy ushbu hujumni qattiq qoralab, halok bo‘lganlarning oilalariga hamdardlik bildirdi.
Bosh vazir Shahboz Sharif esa terrorchilikka qarshi kurash davlatning asosiy vazifalaridan biri bo‘lib qolishini ta’kidladi.

Атака на контрольно-пропускной пункт в Пакистане: уничтожены 12 террористов
17 февраля в районе Баджур провинции Хайбер-Пахтунхва в Пакистане был совершен террористический акт на контрольно-пропускном пункте. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом сообщает издание "The Hindu". По данным, в результате взрыва погибли 11 сотрудников службы безопасности и один ребенок.
Еще семь человек, включая женщин и детей, получили ранения различной степени тяжести. Атака была осуществлена с помощью взрывного устройства, установленного в автомобиле.
Автомобиль, наполненный взрывчатыми веществами, врезался в стену контрольно-пропускного пункта, вызвав мощный взрыв. По предварительной информации, эту атаку совершили члены движения Талибан в Пакистане.
Силы безопасности приняли ответные меры и в ходе операции уничтожили 12 нападавших. Президент Пакистана Асиф Али Зардари резко осудил эту атаку и выразил соболезнования семьям погибших.
Премьер-министр Шахбаз Шариф подчеркнул, что борьба с терроризмом останется одной из основных задач государства.