Chelyabinsk shahrida 25 yoshli erkak ibodatxona ichida ikki ayolga pichoq bilan hujum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Voqea ertalabki ibodat paytida sodir bo‘ldi. Bu haqda Tergov qo‘mitasining hududiy boshqarmasi ma’lum qildi.
Hujum oqibatida jabrlangan ayollar kasalxonaga yotqizilgan. Ma’lumotlarga ko‘ra, ulardan biri yengil jarohat olgan, ikkinchisi esa operatsiya qilingan.
Voqea Vorovskiy ko‘chasida joylashgan Bibi Maryamning "Kutilmagan quvonch" ikonasi cherkovida yuz bergan. Jabrlanganlar orasida bir rohiba va ibodat qilayotgan ayol borligi aytilmoqda.
Hujum qilgan shaxs qo‘lga olingan. Tergov qo‘mitasining dastlabki ma’lumotlariga ko‘ra, erkak ayollarga arzimas sabablar tufayli hujum qilgan.
Huquq-tartibot idoralari xabariga ko‘ra, erkakning onasi mazkur ibodatxonada xizmat qiladi va uni o‘zi xizmatga olib kelgan. Shuningdek, hujum qilgan shaxs psixiatrik ro‘yxatda turishi aniqlangan.
Holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 30-moddasi 3-qismi va 105-moddasi 2-qismi "a" va "i" bandlari bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Tergov davom etmoqda.

В Челябинске мужчина напал на двух женщин в храме
В Челябинске 25-летний мужчина напал с ножом на двух женщин внутри молитвенного дома. Об этом сообщил Zamin.uz.
Инцидент произошёл во время утренней молитвы. Об этом сообщило территориальное управление Следственного комитета.
В результате нападения пострадавшие женщины были госпитализированы. По данным, одна из них получила лёгкие ранения, вторая была прооперирована.
Событие произошло в церкви иконы Биби Марьям «Неожиданная радость», расположенной на улице Воровского. Сообщается, что среди пострадавших была одна монахиня и одна молящаяся женщина.
Нападавший был задержан. По предварительным данным Следственного комитета, мужчина напал на женщин по незначительной причине.
По информации правоохранительных органов, мать мужчины служит в этом молитвенном доме и сама привела его туда. Также выяснилось, что нападающий состоит на психиатрическом учёте.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 3 статьи 30 и части 2 статьи 105 пунктам «а» и «и» Уголовного кодекса. Следствие продолжается.