AQShning Nyu-York shtatining shimoliy hududida joylashgan cherkov binolaridan birida portlash sodir bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Associated Press axborot agentligi xabar berdi. Hodisa natijasida besh nafar inson, jumladan, voqea joyiga yetib kelgan pastor hamda o‘t o‘chirish xizmati xodimlari tan jarohati olgani ma’lum qilindi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, jabrlanganlar orasida 43 yoshli pastor Brendon Pitts hamda yong‘in xizmatining 43 yoshdan 71 yoshgacha bo‘lgan to‘rt xodimi bor. Ularning barchasi shifoxonaga yetkazilgan.
Politsiya bergan ma’lumotga ko‘ra, jabrlanganlarning ahvoli og‘ir, biroq barqaror. Huquq-tartibot idoralari tomonidan olib borilgan dastlabki tekshiruv natijalariga ko‘ra, portlashda hech qanday noqonuniy harakat alomatlari aniqlanmagan.

Взрыв в церкви в Нью-Йорке: пять человек получили ранения
В одном из церковных зданий, расположенных в северной части штата Нью-Йорк, США, произошел взрыв. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщило информационное агентство Associated Press. В результате происшествия пять человек, включая пастора, прибывшего на место, и сотрудников пожарной службы, получили ранения.
По данным, среди пострадавших находится 43-летний пастор Брэндон Питтс, а также четыре сотрудника пожарной службы в возрасте от 43 до 71 года. Все они были доставлены в больницу.
По информации полиции, состояние пострадавших тяжелое, но стабильное. По результатам предварительного расследования, проведенного правоохранительными органами, признаков незаконных действий при взрыве не обнаружено.