Bloger firibgarligi uchun 4 yilga qamaldi
Futbol yulduzlari va poytaxt ishbilarmonlarining sobiq turmush o‘rtoqlarini aldash orqali firibgarlik qilgan bloger ayol sud tomonidan jazoga tortildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Moskvaning Dorogomilov sudida unga nisbatan hukm chiqarildi. Ma’lumotlarga ko‘ra, ayol 2023 yilning martidan 2025 yilning fevraligacha bo‘lgan davrda bir qancha tashkilot rahbarlarini reklama filmlari va teleko‘rsatuvlarni telekanallarda namoyish etish uchun suratga olishni tashkil qilishga qodir ekanligiga ishontirgan.
Ammo u yig‘ilgan pullarni o‘z ehtiyojlari uchun sarflagan. Shuningdek, bloger futbolchi Pavel Mamayevning sobiq rafiqasi Alana Mamayevaga pul tikish orqali daromad olishni va’da qilgan, biroq va’dasini bajarmagan.

Блогер осуждён на 4 года за мошенничество
Женщина-блогер, которая обманывала бывших супругов футбольных звезд и столичных бизнесменов, была осуждена судом за мошенничество. Об этом сообщает Zamin.uz.
В Московском Дорогомиловском суде вынесен приговор. По данным, женщина с марта 2023 года по февраль 2025 года убеждала руководителей нескольких организаций в своей способности организовать съемки рекламных роликов и телепередач для показа на телеканалах.
Однако собранные деньги она тратила на собственные нужды. Также блогер обещала бывшей супруге футболиста Павла Мамаева, Алане Мамаевой, заработать на ставках, но не выполнила обещание.
Материальный ущерб от этого мошенничества составил 32 миллиона рублей. По сообщению пресс-службы прокуратуры города Москвы, суд приговорил женщину-блогера к 4 годам лишения свободы в колонии общего режима.