Amsterdamda KLM samolyotlari o‘rtasida to‘qnashuv yuz berdi
Amsterdam shahridagi Sxipxol aeroportida KLM aviakompaniyasiga tegishli ikki samolyot o‘rtasida to‘qnashuv sodir bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda ANP axborot agentligi xabar berdi. Ma’lum bo‘lishicha, voqea vaqtida samolyotlardan biri harakatsiz holatda turgan.
Ikkinchi samolyot esa evakuator yordamida ko‘chirilayotgan paytda birinchi samolyotga urilgan. Hodisa sabablari va tafsilotlari hozirda o‘rganilmoqda.
Mutaxassislar tomonidan har ikki samolyot texnik ko‘rikdan o‘tkazilmoqda. KLM aviakompaniyasi vakili hodisa yuzasidan tegishli idoralar bilan hamkorlik olib borilayotganini ma’lum qildi.
Unga ko‘ra, samolyotlar xizmatga qaytarilishidan oldin sinchiklab tekshiriladi. Xabarlarga ko‘ra, to‘qnashuvdan avval reyslardan biri Afina shahriga uchishi rejalashtirilgan edi, ikkinchi samolyot esa Birmingemdan kelib qo‘ngan.
Hodisadan keyin har ikki samolyotdagi yo‘lovchilar va ekipaj a’zolari darvozalarga qaytarilgan. KLM aviakompaniyasi barcha yo‘lovchilarni muqobil reyslarga qayta bron qilganini tasdiqladi.

В Амстердаме произошла авария между самолетами KLM
В аэропорту Схипхол в Амстердаме произошло столкновение между двумя самолетами авиакомпании KLM. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает информационное агентство ANP. Известно, что в момент происшествия один из самолетов находился в неподвижном состоянии.
Второй самолет столкнулся с первым во время перемещения с помощью эвакуатора. Причины и детали инцидента в настоящее время выясняются.
Специалисты проводят технический осмотр обоих самолетов. Представитель авиакомпании KLM сообщил, что ведется сотрудничество с соответствующими органами по данному инциденту.
По его словам, самолеты будут тщательно проверены перед возвращением в эксплуатацию. По сообщениям, до столкновения один из рейсов планировалось выполнить в Афины, а второй самолет прибыл из Бирмингема.
После происшествия пассажиры и экипаж обоих самолетов были возвращены к выходам. Авиакомпания KLM подтвердила, что все пассажиры были перебронированы на альтернативные рейсы.