Ronaldu sog‘liq platformasiga 7,5 mln dollar sarmoya kiritdi
Ma’lum bo‘lishicha, futbol yulduzi Krishtianu Ronaldu Pro2col sog‘liq platformasiga 7,5 million dollar sarmoya kiritdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu platforma HBL Pro2col Software, LLC kompaniyasiga tegishli bo‘lib, Ronaldu unda 10 foiz ulushga ega bo‘lgan. Shuningdek, u nafaqat moliyaviy qo‘llab-quvvatlash, balki platformaga xizmatlar va homiylik huquqlarini ham taklif qilish majburiyatini olgan.
Pro2col platformasi shaxsiylashtirilgan sog‘liqni saqlash rejalarini taklif qilishga qaratilgan. U foydalanuvchilarning kundalik odatlari va ovqatlanish ma’lumotlariga asoslangan holda individual wellness-reja tuzadi.
Platforma o‘zining “aqlli” treking tizimi yordamida foydalanuvchilarning rejani bajarishini kuzatib boradi. Shuningdek, Pro2Score deb ataluvchi maxsus baholash tizimi orqali insonning umumiy sog‘liq holati haqida tushunarli natijalarni taqdim etadi.
Ronaldu bu loyihaga qo‘shilishini tabiiy jarayon sifatida ko‘rmoqda. U 2013-yildan buyon Herbalife bilan hamkorlik qilib keladi va endilikda nafaqat reklama yuzasi, balki platformaning rivojlanishida ham faol ishtirok etishni rejalashtirmoqda.
Ayni paytda Pro2col platformasi AQSH, Kanada va Puerto-Rikodagi foydalanuvchilar uchun beta sinov rejimida ishga tushirilgan. Kompaniya 2026-yilga borib xizmatni boshqa hududlar, jumladan, Yevropa, Yaqin Sharq va Afrika bozorlariga ham kengaytirishni maqsad qilgan.
Ronaldu uchun bu loyiha nafaqat biznes, balki sog‘lom turmush tarzini rivojlantirish yo‘lidagi yangi imkoniyatdir. U o‘zining futbol maydonidagi muvaffaqiyatlarini endi texnologiya va sog‘liq sohasida ham davom ettirishni maqsad qilgan.

Роналду инвестировал 7,5 млн долларов в платформу здоровья
Как стало известно, футбольная звезда Криштиану Роналду инвестировал 7,5 миллиона долларов в платформу здоровья Pro2col. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эта платформа принадлежит компании HBL Pro2col Software, LLC, и Роналду владеет в ней 10% долей. Кроме того, он взял на себя обязательства не только финансово поддерживать проект, но и предоставлять услуги и права спонсорства платформе.
Платформа Pro2col направлена на предложение персонализированных планов по здравоохранению. Она разрабатывает индивидуальные планы оздоровления на основе ежедневных привычек и данных о питании пользователей.
Платформа с помощью своей «умной» системы отслеживания контролирует выполнение пользователями плана. Также через специальную систему оценки под названием Pro2Score предоставляет понятные результаты о общем состоянии здоровья человека.
Роналду рассматривает присоединение к этому проекту как естественный процесс. С 2013 года он сотрудничает с Herbalife и теперь планирует участвовать не только в рекламной части, но и активно в развитии платформы.
В настоящее время платформа Pro2col запущена в бета-режиме для пользователей из США, Канады и Пуэрто-Рико. Компания планирует к 2026 году расширить сервис на другие регионы, включая Европу, Ближний Восток и рынки Африки.
Для Роналду этот проект — не только бизнес, но и новая возможность развивать здоровый образ жизни. Он намерен продолжать свои успехи на футбольном поле теперь и в области технологий и здравоохранения.