Joriy yilning 22-fevral kuni Italiyada A Seriyasi doirasida "Atalanta" va "Napoli" jamoalari o‘rtasidagi futbol uchrashuvi paytida ro‘y bergan oilaviy janjal fojiali oqibatlarga olib keldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu uchrashuv Seriya A musobaqasi doirasida o‘tkazilgan edi. Mahalliy huquq-tartibot idoralari bergan ma’lumotga ko‘ra, 40 yoshli erkak uchrashuvni uyida televizor orqali tomosha qilayotgan bo‘lgan.
O‘yin davomida VAR tizimi tomonidan “Napoli” jamoasi foydasiga belgilangan penalti qarori bekor qilingan. Bu holat erkakning keskin hissiyotga berilib, baland ovozda haqoratli so‘zlar ishlatishiga sabab bo‘lgan.
Bu paytda uning yaqinida bo‘lgan 35 yoshli rafiqasi esa aytilgan gaplarni o‘ziga nisbatan qaratilgan deb o‘ylagan. Natijada er-xotin o‘rtasida og‘zaki tortishuv boshlangan va qisqa vaqt ichida mojaro jismoniy to‘qnashuvga aylangan.
Xabar qilinishicha, ayol dastlab eri tomon qaychi otgan, so‘ng oshxona pichog‘i bilan uning yon tomoniga pichoq urgan. Hodisa joyiga yetib kelgan politsiya xodimlari erkakning tanasida bir nechta pichoq jarohatlari borligini aniqlashgan.
Jabrlanuvchi zudlik bilan kasalxonaga yetkazilib, unga zarur tibbiy yordam ko‘rsatilgan. Shifokorlarning so‘zlariga ko‘ra, uning hayoti xavf ostida emas.
Ayol ushbu hodisa sababli qo‘lga olingan va tergov harakatlari boshlangan. Mazkur uchrashuvda “Napoli” jamoasi 1:2 hisobida mag‘lubiyatga uchragan.

Футбольная ставка превратилась в семейную ссору и ножевое ранение
22 февраля текущего года в Италии во время футбольного матча между командами «Аталанта» и «Наполи» в рамках Серии А произошёл семейный конфликт с трагическими последствиями. Об этом сообщает Zamin.uz.
Данный матч проходил в рамках соревнований Серии А. По информации местных правоохранительных органов, 40-летний мужчина смотрел игру дома по телевизору.
В ходе матча решение о назначении пенальти в пользу команды «Наполи», принятое системой VAR, было отменено. Это вызвало у мужчины сильные эмоции, и он начал громко выражаться оскорбительными словами.
В это время его 35-летняя супруга, находившаяся рядом, восприняла сказанное как обращённое к ней. В результате между супругами началась словесная перепалка, которая вскоре переросла в физическое столкновение.
Сообщается, что женщина сначала бросила в мужа ножницы, а затем ударила его кухонным ножом в бок. Прибывшие на место происшествия полицейские обнаружили у мужчины несколько ножевых ранений.
Пострадавший был немедленно доставлен в больницу, где ему оказали необходимую медицинскую помощь. По словам врачей, его жизни ничего не угрожает.
Женщина была задержана по данному инциденту, начато расследование. В этом матче команда «Наполи» потерпела поражение со счётом 1:2.