48 yoshli fermer o‘zining 47 yoshli rafiqasini qasddan o‘ldirganlikda gumon qilinmoqda. Ma’lumotlarga ko‘ra, u avval rafiqasining boshiga qattiq jism bilan zarba bergan, so‘ng uni oilaviy avtomobil ichiga joylashtirib, mashinani yoqib yuborgan.
Jinoyat 2024 yil 27 sentyabr kuni San-Severo shahri yaqinida sodir bo‘lgan. Hodisa yuzasidan dastlabki ma’lumotlarni politsiya o‘rganmoqda.
Gumonlanuvchi dastlab bu ishni yo‘l-transport hodisasi sifatida ko‘rsatishga uringan. Ammo tergov natijalariga ko‘ra, voqea oldindan rejalashtirilgan qotillik bo‘lib chiqdi.
Tergov davomida aniqlanishicha, ayol avval hushini yo‘qotgan va keyinchalik Fiat 500 avtomobiliga joylashtirilgan. Sud ekspertizasida aytilishicha, ayol yong‘in paytida tirik bo‘lgan.
Uning o‘pkasidan uglerod oksidi izlari topilgan, bu esa yong‘in vaqtida nafas olayotganini tasdiqlaydi. Qotillikda ishlatilgan qurol esa hali topilmagan.
Hozirda gumonlanuvchi oldindan rejalashtirilgan qotillik aybi bilan hibsga olingan. Tergov ishlari davom etar ekan, jinoyatning barcha tafsilotlarini aniqlash bo‘yicha izlanishlar olib borilmoqda.
Mazkur voqea Puliya viloyatida so‘nggi yillarda sodir bo‘lgan eng dahshatli jinoyatlardan biri sifatida e’tirof etilmoqda.

В Пулии мужчина убил свою жену и поджег машину
Ужасное событие, произошедшее в итальянской провинции Пулия, потрясло всю страну. Об этом сообщает Zamin.uz.
48-летний фермер подозревается в умышленном убийстве своей 47-летней жены. По данным, он сначала нанес ей сильный удар по голове твердым предметом, затем поместил ее в семейный автомобиль и поджег машину.
Преступление произошло 27 сентября 2024 года недалеко от города Сан-Северо. Полиция изучает первоначальные данные по этому делу.
Подозреваемый сначала пытался представить это происшествие как дорожно-транспортное происшествие. Однако по результатам расследования выяснилось, что это было заранее спланированное убийство.
В ходе следствия было установлено, что женщина сначала потеряла сознание, а затем была помещена в автомобиль Fiat 500. Судебная экспертиза показала, что женщина была жива во время пожара.
В ее легких были обнаружены следы угарного газа, что подтверждает, что она дышала во время возгорания. Орудие убийства пока не найдено.
В настоящее время подозреваемый задержан по обвинению в заранее спланированном убийстве. Следственные действия продолжаются, ведутся поиски всех деталей преступления.
Это событие признается одним из самых ужасных преступлений, совершенных в провинции Пулия за последние годы.