AQSh prezidenti Donald Tramp va Isroil bosh vaziri Binyamin Netanyaxu telefon orqali muloqot o‘tkazgani rasman tasdiqlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Oq uy matbuot kotibi Kerolayn Livitt ma’lum qildi. Matbuot kotibining so‘zlariga ko‘ra, suhbat davomida Eron bilan bog‘liq vaziyat muhokama qilingan.
Biroq, muloqotning aniq vaqti haqida ma’lumot berilmagan. Shuningdek, Livittning ta’kidlashicha, prezident Tramp Eronga berilgan harbiy zarbalarni o‘zining Mar-a-Lago qarorgohida milliy xavfsizlik bo‘yicha maslahatchilari bilan birgalikda kuzatgan.
Qayd etilishicha, ushbu suhbat Eron atrofidagi vaziyat keskinlashgan bir davrda bo‘lib o‘tgan. Avvalroq Isroil televideniyesining 12-kanali Tramp va Netanyaxuning Eron masalasida telefon orqali muzokara o‘tkazgani haqida xabar bergandi.
Bu muloqot ikki davlat rahbarlarining mintaqadagi xavfsizlik masalalari yuzasidan hamkorligini ko‘rsatadi.

Трамп и Нетаньяху обсудили иранский вопрос
Официально подтверждено, что президент США Дональд Трамп и премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху провели телефонный разговор. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом заявила пресс-секретарь Белого дома Кэролайн Ливитт. По словам пресс-секретаря, в ходе беседы обсуждалась ситуация, связанная с Ираном.
Однако точное время разговора не было сообщено. Также, по словам Ливитт, президент Трамп наблюдал за нанесением военных ударов по Ирану вместе с советниками по национальной безопасности в своей резиденции Мар-а-Лаго.
Отмечается, что этот разговор состоялся в период обострения ситуации вокруг Ирана. Ранее израильский телеканал 12 сообщил о телефонных переговорах Трампа и Нетаньяху по иранскому вопросу.