AQSH va Isroil tomonidan amalga oshirilgan hujumlar natijasida Eronda 170 nafar o‘quvchi va pedagog halok bo‘lgani ma'lum qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Fars axborot agentligi xabar berdi. Eron Ta'lim vazirligining ma'lumotlariga ko‘ra, harbiy zarbalar ta'lim muassasalariga ham ta'sir ko‘rsatgan.
Qurbonlar orasida o‘quvchilar va o‘qituvchilar borligi qayd etilgan. Bundan oldin, Minob shahridagi qizlar maktabiga qilingan hujum natijasida 40 nafar o‘quvchi halok bo‘lgani haqida xabar tarqalgan edi.
Hozirda vaziyat yuzasidan qo‘shimcha ma'lumotlar aniqlashtirilmoqda va hududda xavfsizlik choralari kuchaytirilgani bildirildi. Ushbu hodisalar ta'lim tizimiga jiddiy zarar yetkazgan va xalqaro hamjamiyat bu borada o‘z munosabatini bildirmoqda.
Eron hukumati hujumlar oqibatlarini bartaraf etish uchun zarur choralar ko‘rmoqda va xalqaro hamkorlikni yo‘lga qo‘yishga harakat qilmoqda. Bu vaziyat ta'lim sohasida xavfsizlikni ta'minlash zarurligini yana bir bor ko‘rsatdi.

Атаки США и Израиля в Иране привели к 170 смертям
Сообщается, что в результате атак, проведённых США и Израилем, в Иране погибло 170 учеников и педагогов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает информационное агентство Fars. По данным Министерства образования Ирана, военные удары также затронули образовательные учреждения.
Отмечается, что среди жертв есть ученики и учителя. Ранее сообщалось, что в результате атаки на девичью школу в городе Миноб погибло 40 учеников.
В настоящее время уточняются дополнительные данные по ситуации, а меры безопасности в регионе усилены. Эти события нанесли серьёзный ущерб системе образования, и международное сообщество выражает свою позицию по этому поводу.
Правительство Ирана принимает необходимые меры для устранения последствий атак и пытается наладить международное сотрудничество. Эта ситуация вновь показала необходимость обеспечения безопасности в сфере образования.