Isroil va AQShning qo‘shma harbiy amaliyoti boshlanganidan beri Eronda halok bo‘lganlar soni 555 kishiga yetganini Eron Qizil Yarim Oy jamiyati xabar qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bayonotda ikki kun avval boshlangan hujumlar oqibatida mamlakat bo‘ylab ko‘plab insonlar hayotdan ko‘z yumgani aytilgan. Rasmiy ma’lumotlarga ko‘ra, qurbonlar soni 555 nafarni tashkil etmoqda.
Shu bilan birga, hujumlar natijasida 131 ta shaharda vayronagarchilik va turli darajadagi zarar kuzatilgani qayd etilgan. Infratuzilma obyektlari va turar joy binolariga jiddiy shikast yetgani ta’kidlanmoqda.
Avvalroq e’lon qilingan ma’lumotlarga ko‘ra, bir kun oldin hujumlar oqibatida 201 kishi halok bo‘lgani va 747 kishi jarohat olgani xabar qilingan edi. Qurbonlar soni ortib borayotgani qayd etilmoqda.
Bu voqealar ortidan xalqaro hamjamiyatda xavotir kuchaymoqda va vaziyatni tinch yo‘l bilan hal qilishga chaqiriqlar yangramoqda. Eron hukumati esa xalqaro tashkilotlardan yordam so‘ramoqda.

Число жертв атак в Иране достигло 555 человек
Общество Красного Полумесяца Ирана сообщило, что с начала совместных военных учений Израиля и США число погибших в Иране достигло 555 человек. Об этом сообщает Zamin.uz.
В заявлении говорится, что в результате начавшихся два дня назад атак по всей стране погибло множество людей. По официальным данным, число жертв составляет 555 человек.
Кроме того, отмечается, что в 131 городе наблюдаются разрушения и повреждения различной степени. Подчеркивается серьезный ущерб инфраструктурным объектам и жилым зданиям.
Ранее сообщалось, что за один день в результате атак погибло 201 человек и 747 получили ранения. Отмечается рост числа жертв.
В связи с этими событиями международное сообщество выражает обеспокоенность и призывает к мирному разрешению ситуации. Правительство Ирана обращается за помощью к международным организациям.