Eron Islom inqilobi qo‘riqchilari korpusi (IIQK) o‘zining jamoatchilik bilan aloqalar bo‘limi orqali "Xaybar" turidagi raketalar qo‘llanilgan "o‘ninchi to‘lqin" hujumlari haqida ma’lumot berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu hujumlar davomida Isroil hukumat majmuasi nishonga olingani ta’kidlangan. Bayonotda aytilishicha, "sionistik rejim" bosh vaziri idorasi va bu rejim harbiy-havo kuchlari qo‘mondoni joylashgan manzil "maqsadli va kutilmagan zarbalar"ga uchragan.
Eron qurolli kuchlari bu hujumlarni "og‘ir zarba" deb baholagan. IIQK bayonotida "o‘ninchi to‘lqin" doirasida "Xaybar" raketalari bilan "jiddiy zarbalar" berilgani yana bir bor ta’kidlangan.
Shuningdek, bayonotda Isroil bosh vazirining taqdiri "noma’lum holatda" ekani aytilgan. Ushbu iddaolar bo‘yicha hozircha mustaqil tasdiq mavjud emas.
Eron tomoni zarbalar asosan Isroilning "hukumat kampusi"ga qaratilganini ma’lum qildi va natijalar hamda qo‘shimcha ma’lumotlar keyinroq e’lon qilinishini bildirdi. Hozircha Isroil rasmiylari ushbu bayonot yuzasidan munosabat bildirmagan.

Иран запустил ракеты "Хайбар" по Израилю
Корпус стражей исламской революции Ирана (КСИР) через свой отдел по связям с общественностью сообщил о «десятой волне» атак с применением ракет типа «Хайбар». Об этом сообщает Zamin.uz.
В ходе этих атак был отмечен удар по правительственному комплексу Израиля. В заявлении говорится, что резиденция премьер-министра «сионистского режима» и командование военно-воздушных сил этого режима подверглись «целенаправленным и неожиданным ударам».
Вооружённые силы Ирана оценили эти атаки как «серьёзный удар». В заявлении КСИР ещё раз подчёркивается, что в рамках «десятой волны» были нанесены «серьёзные удары» ракетами «Хайбар».
Также в заявлении говорится, что судьба премьер-министра Израиля «неизвестна». Независимых подтверждений этих утверждений пока нет.
Иранская сторона сообщила, что удары были в основном направлены на «правительственный кампус» Израиля, а результаты и дополнительная информация будут опубликованы позже. Пока официальные лица Израиля не комментировали это заявление.