Boshqirdistonda bir erkak onasini derazadan tashlagani uchun sud qilinmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Rossiya Tergov qo‘mitasi ma’lum qildi. Erkak Rossiya Jinoyat kodeksining "Odam o‘ldirish" moddasiga ko‘ra ayblanmoqda.
Tergovga ko‘ra, 2025 yil 30 noyabr kuni kechqurun 39 yoshli erkak Xudoyberdin ko‘chasidagi yotoqxonada 60 yoshli onasi bilan spirtli ichimliklar iste’mol qilgan. U onasidan ikki farzandiga vasiylik qilishni so‘ragan, ammo ayol bunga rozi bo‘lmagan.
Natijada ular o‘rtasida mojaro kelib chiqqan. Erkak onasini oltinchi qavatdagi derazadan uloqtirgan va ayol og‘ir jarohatlar olib, vafot etgan.
Tergov jarayonida yetarlicha dalillar to‘plangan, hodisa joyi ko‘zdan kechirilgan va guvohlar so‘roq qilingan. Erkak aybini tan oldi va jinoyat ishi sudga yuborildi.

В Башкортостане мужчина обвиняется в убийстве своей матери
Об этом сообщило Следственное управление России. Мужчина обвиняется по статье "Убийство" Уголовного кодекса Российской Федерации.
По данным следствия, вечером 30 ноября 2025 года 39-летний мужчина вместе с 60-летней матерью употреблял спиртные напитки в общежитии на улице Худойбердина. Он просил мать оформить опекунство над двумя своими детьми, но женщина отказалась.
В результате между ними произошел конфликт. Мужчина выбросил мать из окна шестого этажа, женщина получила тяжелые травмы и скончалась.
В ходе следствия собрано достаточно доказательств, место происшествия осмотрено, свидетели опрошены. Мужчина признал свою вину, уголовное дело направлено в суд.