Xabarga ko‘ra, Isroil Saudiya Arabistoni, Qatar, Ummon va boshqa davlatlarni Eronga qarshi urushga qo‘shishga harakat qilmoqda. Bu maqsadda soxta operatsiyalar va turli axborot vositalarida tashviqotlar olib borilmoqda.
Isroil Fors ko‘rfazi davlatlarining Eronga qarshi urushga kirishishidan manfaatdor, chunki bu davlatlarga katta zarar keltirishi mumkin. Hamasning asosiy homiylaridan biri bo‘lgan Qatarni zaiflashtirish Isroil uchun ayniqsa foydali.
Qatarni Eronga qarshi urushga jalb qilish orqali Isroil o‘z dushmanlarini bir-biriga qarshi qo‘ymoqchi. Isroil bunday taktika orqali o‘z maqsadlarini amalga oshirishga intilmoqda.
Agar bu elchixonaga yoki boshqa obyektlarga hujum qilishni talab qilsa, Isroil bunday harakatlarni amalga oshirishi mumkin.

Катар отверг обвинения в нападении на Иран
Министерство иностранных дел Катара официально опровергло обвинения в том, что Катар напал на Иран, сообщает ГORIZONT. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно сообщению, Израиль пытается втянуть Саудовскую Аравию, Катар, Оман и другие государства в войну против Ирана. Для этого проводятся ложные операции и пропаганда в различных СМИ.
Израиль заинтересован в том, чтобы государства Персидского залива вступили в войну против Ирана, так как это может нанести им значительный ущерб. Ослабление Катара, одного из основных спонсоров Хамаса, особенно выгодно для Израиля.
Вовлекая Катар в войну против Ирана, Израиль стремится поссорить своих врагов между собой. Израиль пытается достичь своих целей с помощью такой тактики.
Если потребуется нападение на это посольство или другие объекты, Израиль может осуществить такие действия.