Isroilda raketa xavfi paytida suratga olingan video sababli o‘zbekistonlik migrant hibsga olindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ma'lum bo'lishicha, u videoda atrofdagilarni "kalamushlar" deb atab, barchaning qochib ketganini ta'kidlagan. Keyinchalik, ushbu video ijtimoiy tarmoqlarda keng tarqaldi.
Shundan so‘ng, isroilliklardan biri videodagi shaxsni taniy olgan va bu haqda politsiyaga xabar bergan. Hibsga olingan shaxs esa o‘z bayonotida aytilgan gaplar isroilliklarga emas, balki uni yolg‘iz qoldirib, bombapanohga kirib ketgan tanishlariga qaratilganini aytgan.
Ayni paytda ushbu holat yuzasidan huquqni muhofaza qiluvchi idoralar tomonidan tergov ishlari olib borilayotgani ma'lum qilindi. Bu voqea Isroilda yashayotgan o‘zbekistonliklar orasida katta shov-shuvga sabab bo‘ldi.
Huquq-tartibot organlari tergovni xolislik bilan o‘tkazishga harakat qilmoqda. Ushbu holat migrantlar orasida ehtiyotkorlikni oshirish zarurligini yana bir bor ko‘rsatmoqda.

В Израиле узбекский мигрант был арестован из-за видео
В Израиле узбекский мигрант был арестован из-за видео, снятого во время угрозы ракетного обстрела. Об этом сообщил Zamin.uz.
Как стало известно, в видео он называл окружающих «крысам» и отмечал, что все разбежались. Позже это видео широко распространилось в социальных сетях.
После этого один из израильтян узнал человека на видео и сообщил об этом полиции. Арестованный в своем заявлении отметил, что сказанные слова были адресованы не израильтянам, а знакомым, которые оставили его одного и ушли в бомбоубежище.
В настоящее время правоохранительные органы проводят расследование по данному делу. Этот инцидент вызвал большой резонанс среди узбеков, проживающих в Израиле.
Правоохранительные органы стараются провести расследование объективно. Этот случай еще раз показывает необходимость повышения осторожности среди мигрантов.