AQSh va Isroil hujumlarida halok bo'lganlar soni oshdi
AQSh va Isroil tomonidan Eronga qarshi amalga oshirilgan havo hujumlari natijasida halok bo'lganlar soni 1168 kishiga yetgani haqida ma'lumot berildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu xabar Inson huquqlari faollari axborot agentligi tomonidan e'lon qilindi. Ma'lum bo'lishicha, 28 fevraldan boshlab davom etayotgan zarbalar natijasida halok bo'lganlar orasida 194 nafar voyaga yetmaganlar ham bor.
Shu tariqa, hujumlar oqibatida qurbonlar soni yanada oshmoqda. Eslatib o'tamiz, 28 fevral kuni AQSh va Isroil Eronga qarshi harbiy operatsiya boshlagani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Shundan so'ng, Eron tomonidan Isroilga raketa zarbalari yuborilgan, shuningdek, AQSh harbiy bazalari joylashgan ayrim Yaqin Sharq davlatlariga ham hujum qilingan. Mintaqadagi keskin vaziyat sababli bir qator davlatlar havo hududini vaqtincha yopgan.
Shu bilan birga, 28 fevraldagi havo hujumlari oqibatida Eronning Oliy rahbari Oyatulloh Ali Xomanaiy o'z qarorgohida halok bo'lgani haqida ham xabar berilgan. Ushbu voqealar mintaqada siyosiy va harbiy vaziyatni yanada murakkablashtirmoqda.
Davlatlar o'rtasidagi nizo xalqaro hamjamiyat tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda. Bu holat mintaqada tinchlik va xavfsizlikka salbiy ta'sir ko'rsatmoqda.

Число погибших в результате атак США и Израиля увеличилось
Сообщается, что число погибших в результате воздушных ударов США и Израиля по Ирану достигло 1168 человек. Об этом сообщает Zamin.uz.
Это сообщение было опубликовано агентством по правам человека. Известно, что среди погибших с 28 февраля, когда начались удары, есть 194 несовершеннолетних.
Таким образом, число жертв в результате атак продолжает расти. Напомним, что 28 февраля появились сообщения о начале военной операции США и Израиля против Ирана.
После этого Иран нанес ракетные удары по Израилю, а также атаковал некоторые страны Ближнего Востока, где расположены военные базы США. Из-за напряжённой ситуации в регионе ряд стран временно закрыл воздушное пространство.
Кроме того, сообщалось о гибели Верховного лидера Ирана аятоллы Али Хаменеи в его резиденции в результате воздушных ударов 28 февраля. Эти события ещё больше усложняют политическую и военную ситуацию в регионе.
Конфликт между государствами внимательно отслеживается международным сообществом. Эта ситуация негативно влияет на мир и безопасность в регионе.