U ijtimoiy tarmoqlarda Tehron bilan hech qanday muzokara yoki kelishuv bo'lmasligini, Eron faqat so'zsiz taslim bo'lishi kerakligini ta'kidladi. Trampning aytishicha, shundan keyingina Eron uchun yangi rahbar tanlanadi va mamlakat iqtisodiy jihatdan tiklanadi.
U Eronni iqtisodiy jihatdan kuchliroq va barqaror holatga keltirishni maqsad qilganini aytdi. Trampning fikricha, Eronning kelajagi buyuk va uni yana buyuk qilish mumkin.
Vaziyat 28 fevral kuni AQSh va Isroilning Eronga qarshi harbiy amaliyot boshlashi bilan keskinlashdi. Eron bunga javoban Yaqin Sharqdagi Amerika obyektlari va Isroil hududiga zarbalar yo'lladi.
Bu ziddiyatlar mintaqada xavfsizlik bilan bog'liq xavotirlarni kuchaytirmoqda. 4 mart kuni Pentagon rahbari Pit Xegset harbiy operatsiyaning yangi bosqichiga o'tilayotganini ma'lum qildi.
Uning aytishicha, Amerika kuchlari Eron hududining ichkarisiga zarba berishni rejalashtirmoqda. Ushbu harbiy harakatlar sakkiz haftagacha davom etishi mumkinligi taxmin qilinmoqda.

Президент США Дональд Трамп открыто заявил о своей жесткой позиции по вопросу Ирана. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он подчеркнул в социальных сетях, что никаких переговоров или соглашений с Тегераном не будет, Иран должен просто безоговорочно сдаться. По словам Трампа, только после этого для Ирана будет выбран новый лидер, и страна восстановится в экономическом плане.
Он заявил, что ставит целью сделать Иран экономически сильнее и стабильнее. По мнению Трампа, будущее Ирана велико, и его можно снова сделать великим.
Ситуация обострилась 28 февраля, когда США и Израиль начали военную операцию против Ирана. В ответ Иран нанес удары по американским объектам на Ближнем Востоке и территории Израиля.
Эти конфликты усиливают опасения по поводу безопасности в регионе. 4 марта глава Пентагона Пит Хегсет сообщил о переходе к новому этапу военной операции.
По его словам, американские силы планируют нанести удар внутри территории Ирана. Ожидается, что эти военные действия могут продолжаться до восьми недель.