Jeffris AQShda siyosiy tizimni o‘zgartirish zarurligini e’tirof etdi
Amerika Qo‘shma Shtatlari Vakillar palatasida demokratlar partiyasi yetakchisi Hekim Jeffris mamlakat siyosiy tizimidagi o‘zgarishlar zarurligini ochiq e’tirof etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U bu haqdagi fikrini ijtimoiy tarmoqlar orqali ommaga yetkazib, AQSh hukumati hozirda Eronga qarshi davom ettirayotgan harbiy harakatlarni keskin tanqid qilish bilan birga milliy manfaatlar xavf ostida ekanligini ta’kidladi. Jeffrisning so‘zlariga ko‘ra, sobiq prezident Donald Tramp va respublikachilar guruhining Yaqin Sharqdagi beparvo urush siyosati davlat uchun jiddiy oqibatlarga olib keldi.
Uning ta’kidlashicha, bu urush natijasida benzin narxlari keskin oshib ketmoqda, milliy byudjetdan milliardlab dollarlar bejiz sarflanmoqda va shu tariqa butun mamlakat xavfsizlik jihatidan tobora noan’anaviy holatga tushib qolmoqda. Shu sababli, demokratlar yetakchisi amerikaliklarning hayotini yaxshilash va mamlakatni barqarorlikka yetkazish uchun siyosiy rejimda tub o‘zgarishlar amalga oshirilishi shart, deb hisoblaydi.
Uning aytishicha, faqatgina yangi yo‘l tanlash orqali moliyaviy qiyinchiliklar hal qilinishi va xavfsizlik muammolari bartaraf etilishi mumkin. Bu bayonot AQSh fuqarolarining e’tiborini tortdi va ijtimoiy tarmoqlarda keng muhokamaga sabab bo‘ldi.
Ko‘plab jamoatchilik vakillari siyosiy o‘zgarishlarning zamonaviy talab ekanligini tasdiqlash bilan birga, kelajakdagi siyosiy qarorlarga hamisha ehtiyotkorlik bilan yondashish kerakligini eslatmoqdalar.

Джефрис признала необходимость изменения политической системы в США
Лидер демократической партии в Палате представителей США Хаким Джефрис открыто признала необходимость изменений в политической системе страны. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она выразила свою позицию через социальные сети, резко критикуя продолжающиеся военные действия правительства США против Ирана и подчеркивая, что национальные интересы находятся под угрозой. По словам Джефриса, безрассудная политика войны на Ближнем Востоке бывшего президента Дональда Трампа и республиканской группы привела к серьезным последствиям для государства.
По ее словам, в результате этой войны резко выросли цены на бензин, миллиарды долларов из национального бюджета были потрачены впустую, и вся страна оказалась в все более нетрадиционном положении с точки зрения безопасности. Поэтому лидер демократов считает, что для улучшения жизни американцев и достижения стабильности в стране необходимо провести фундаментальные изменения в политической системе.
По ее словам, только выбрав новый путь, можно решить финансовые трудности и устранить проблемы безопасности. Это заявление привлекло внимание граждан США и вызвало широкие обсуждения в социальных сетях.
Многие представители общественности, подтверждая, что политические изменения являются требованием современности, напоминают о необходимости всегда подходить к будущим политическим решениям с осторожностью.