Polshaning Tarnuv shahrida yashovchi bir fuqaro haydovchilik guvohnomasi olish uchun nazariy imtihonni 139-urinishda topshirib, noyob rekord o‘rnatdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Kichik Polsha yo‘l harakati markazi vakili “RIA Novosti” agentligiga ma’lum qildi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Tarnuv shahridan bo‘lgan nomzod haydovchilik guvohnomasi uchun nazariy imtihonni birinchi marta 2017 yilda topshirgan.
So‘nggi to‘qqiz yil davomida u ushbu imtihonni muntazam ravishda qayta topshirib kelgan. Avvalgi 138 urinishda esa muvaffaqiyatga erisha olmagan.
Bu holatning sababi nomzodning tayyorlangan o‘quv materiallari to‘liq emasligi bilan bog‘liq bo‘lgan. U uzoq vaqt davomida barcha savollarni o‘z ichiga olmaydigan demo-testlardan foydalanib, jiddiy tayyorgarlik ko‘rgan bo‘lsa-da, bu unga imtihonda muvaffaqiyat keltirmagan.
Keyinchalik, nomzod to‘liq imtihon dasturiga ega bo‘lib, o‘quv materiallarini to‘liq o‘zlashtirgach, natijalari sezilarli darajada yaxshilandi. Nihoyat, u nazariy imtihonni muvaffaqiyatli topshirdi va hozirda amaliy imtihon uchun ro‘yxatga olingan.
Kichik Polsha yo‘l harakati markazi xodimi uning haydovchilik guvohnomasini olish jarayonini muvaffaqiyatli yakunlashiga umid bildirdi. Ushbu voqea haydovchilik guvohnomasi olish jarayonidagi sabr-toqat va qat’iyatning muhimligini yana bir bor ko‘rsatdi.

Рекордсмен, сдавший экзамен на права после 139 попыток в Польше
Житель города Тарнув в Польше установил уникальный рекорд, сдав теоретический экзамен на получение водительского удостоверения с 139-й попытки. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом агентству «РИА Новости» сообщил представитель Центра дорожного движения Малой Польши. По его словам, кандидат из города Тарнув впервые сдал теоретический экзамен на получение водительских прав в 2017 году.
В течение последних девяти лет он регулярно пересдавал этот экзамен. В предыдущих 138 попытках ему не удалось добиться успеха.
Причиной этого стало то, что учебные материалы кандидата были неполными. Долгое время он использовал демонстрационные тесты, не охватывающие все вопросы, и серьезно готовился, однако это не принесло ему успеха на экзамене.
Позже, когда кандидат получил полный экзаменационный курс и полностью усвоил учебные материалы, его результаты значительно улучшились. В итоге он успешно сдал теоретический экзамен и сейчас зарегистрирован для сдачи практического экзамена.
Сотрудник Центра дорожного движения Малой Польши выразил надежду на то, что он успешно завершит процесс получения водительского удостоверения. Этот случай еще раз показал важность терпения и решимости в процессе получения водительских прав.