Eron Isroil va AQSh bazalariga qirq raketa urishi rejalashtirgan
Eron Islom inqilobi qo‘riqchilari korpusi yaqinda mintaqada kuchaygan qarshiliklar va jangovar holat fonida muhim e’lon bilan chiqdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu tashkilotning vakillari Isroil davlati va Amerika Qo‘shma Shtatlariga tegishli harbiy bazalarga qarshi jami qirqta raketa zarbasi yetkazish rejalashtirilganligini tasdiqlashdi. Ofitsial bayonotda ta’kidlanishicha, bu harakatlar hududdagi mojarolarning kuchayib borishi va vaziyatning keskinlashishiga javoban amalga oshirilmoqda.
Eron jangari kuchlari tomonidan e’lon qilingan ma’lumotlarda asosiy nishonlar sifatida Isroilning shimoliy hududida joylashgan harbiy qismlarning jamlangan maydonlari ko‘rsatilgan. Ushbu joylarda harbiy texnikalar va askarlar to‘plangan bo‘lib, ular cheklovlarsiz raketa hamda dronlarning hujumiga uchraydi.
Shuningdek, Tel-Aviv shahri, Kiryat-Shmona aholi punkti va Fors ko‘rfazida joylashgan to‘rtta AQSh harbiy bazasi ham hujumlar doirasiga kiradi. Eron Islom inqilobi qo‘riqchilari korpusi zarbalarni turli xil zamonaviy qurollar yordamida amalga oshirishni rejalashtirmoqda.
Ularning aytishicha, suyuq va qattiq yoqilg‘i bilan ishlaydigan raketalar, aniq boshqariladigan bombalar hamda jangovar dronlar ishlatiladi. Bu xilma-xil qurollardan foydalanish hujum samaradorligini oshirish va dushman mudofaasini buzib o‘tishga xizmat qiladi.
Ushbu bayonotning e’lon qilinishi mintaqada tinchlik va barqarorlikka jiddiy tahdid solishi mumkin. Harbiy kuchlarning o‘zaro to‘qnashuvi yangi bosqichga o‘tishi va kelajakda yanada katta fojealarga sabab bo‘lishi ehtimoli bor.
Mintaqa mamlakatlari va xalqaro hamjamiyat hozirgi vaziyatni diqqat bilan kuzatib bormoqda. Holatning yanada og‘irlashmasligi uchun siyosiy yechimlar va muzokaralar muhim ahamiyat kasb etadi.

Иран планирует нанести сорок ракетных ударов по Израилю и базам США
Корпус стражей Исламской революции Ирана недавно выступил с важным заявлением на фоне усиления сопротивления и боевых действий в регионе. Об этом сообщает Zamin.uz.
Представители этой организации подтвердили, что планируется нанесение в общей сложности сорока ракетных ударов по военным базам, принадлежащим государству Израиль и Соединенным Штатам Америки. В официальном заявлении подчеркивается, что эти действия предпринимаются в ответ на обострение конфликтов и напряженность в регионе.
В информации, опубликованной боевыми силами Ирана, в качестве основных целей указаны скопления военных частей на севере Израиля. В этих местах сосредоточена военная техника и военнослужащие, которые подвергаются атакам ракет и дронов без ограничений.
Также в зону ударов входят город Тель-Авив, населенный пункт Кирьят-Шмона и четыре военные базы США в Персидском заливе. Корпус стражей Исламской революции Ирана планирует наносить удары с использованием различных современных видов вооружения.
По их словам, будут применены ракеты на жидком и твердом топливе, управляемые бомбы и боевые дроны. Использование такого разнообразного вооружения призвано повысить эффективность атаки и прорвать оборону противника.
Обнародование этого заявления может создать серьезную угрозу миру и стабильности в регионе. Существует вероятность того, что столкновение военных сил перейдет на новый этап и приведет к еще большим трагедиям в будущем.
Страны региона и международное сообщество внимательно следят за текущей ситуацией. Для предотвращения дальнейшего ухудшения обстановки важное значение имеют политические решения и переговоры.