Golf yulduzi Tiger Woods Florida shtatida avtohalokatdan so‘ng hibsga olindi
Golf yulduzi Tiger Woods, 15 karra major turnirlar g‘olibi, o‘zining Land Rover avtomobili ishtirokidagi yo‘l-transport hodisasidan so‘ng AQShning Florida shtatida hibsga olindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Bloomberg agentligi mahalliy hokimiyat organlariga tayanib xabar berdi. Tergovchilarning ma’lumotlariga ko‘ra, Woods yuqori tezlikda harakatlanayotganda uning avtomobili pikap yuk mashinasi bilan to‘qnashib, ag‘darilgan.
Rasmiylar avariyada jiddiy jarohatlar bo‘lmaganini bildirgan bo‘lsa-da, voqea jinoiy ish ochilishiga sabab bo‘ldi. Rasmiylar ta’kidlaganidek, Woods avtohalokatdan so‘ng tibbiy ko‘rikdan o‘tishni rad etdi.
Okrug sherifi jurnalistlarga hodisa joyidagi xodimlar uning mastlik alomatlarini sezganini ma’lum qildi. Aybdorligi aniqlangach, huquq-tartibot organlari uni hibsga olib, Martin okrugi qamoqxonasiga joylashtirdi.
Sherifning qo‘shimcha qilishicha, politsiyada va keyinchalik saqlash muassasasida spirtli ichimlik iste’moli gumoni tasdiqlandi. Woods garov evaziga qo‘yib yuborilishidan oldin taxminan sakkiz soat ushlab turildi.
Bu ish uning jahon golfidagi mashhurligi sababli katta e’tibor qozondi. Faoliyati davomida u sport tarixidagi eng buyuk o‘yinchilardan biri sifatida tanilib, 15 ta major unvonini qo‘lga kiritgan va global sport timsoliga aylangan.
AQSh prezidenti Donald Trump ham ushbu hodisa yuzasidan fikr bildirdi. U hamdardlik va xavotir izhor qilib, Tiger Woodsni o‘zining yaqin do‘sti, ajoyib inson va g‘ayrioddiy shaxs deb atadi.
Trump, shuningdek, Woodsing sog‘liq bilan bog‘liq muammolarni boshdan kechirayotganini ta’kidladi va hozircha ma’lum bo‘lgan asosiy fakt yo‘l-transport hodisasi ekanligini bildirdi. Mazkur avariya Woods ishtirokidagi besh yil oldingi jiddiy yo‘l hodisasi xotiralarini ham jonlantirdi.
O‘sha paytda uning avtomobili yo‘ldan chiqib ketib, jiddiy shikastlangan va qutqaruvchilar uni mashinadan chiqarish uchun maxsus uskunalardan foydalangan. Woods o‘sha avariyada og‘ir jarohatlar olib, shifoxonaga yotqizilgan edi.
Shu sababli so‘nggi hodisa uning sog‘ligi hamda rul ortidagi xatti-harakatlari yuzasidan jamoatchilik e’tiborini yana kuchaytirishi mumkin.

Звезда гольфа Тайгер Вудс арестован после автомобильной аварии в штате Флорида
Звезда гольфа Тайгер Вудс, 15-кратный победитель мейджор-турниров, был арестован во Флориде после дорожно-транспортного происшествия с участием его автомобиля Land Rover. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом агентство Bloomberg сообщило со ссылкой на местные власти. По данным следователей, Вудс на высокой скорости столкнулся своим автомобилем с пикапом, после чего машина перевернулась.
Официальные лица заявили, что в аварии не было серьезных травм, однако инцидент стал поводом для возбуждения уголовного дела. По словам представителей властей, Вудс отказался проходить медицинское освидетельствование после ДТП.
Шериф округа сообщил журналистам, что сотрудники на месте происшествия заметили у него признаки опьянения. После подтверждения вины правоохранительные органы арестовали его и поместили в тюрьму округа Мартин.
По словам шерифа, подозрение на употребление алкоголя подтвердилось как в полиции, так и в дальнейшем в исправительном учреждении. Вудс находился под стражей около восьми часов до освобождения под залог.
Это дело привлекло большое внимание из-за его мировой известности в гольфе. За время своей карьеры он признан одним из величайших игроков в истории спорта, выиграв 15 мейджор-турниров и став глобальным спортивным символом.
Президент США Дональд Трамп также высказался по поводу инцидента. Он выразил сочувствие и обеспокоенность, назвав Тайгера Вудса своим близким другом, замечательным человеком и выдающейся личностью.
Трамп также отметил, что Вудс сталкивается с проблемами со здоровьем, и на данный момент известно, что основной причиной является ДТП. Этот инцидент напомнил о серьезной аварии с участием Вудса пять лет назад.
Тогда его автомобиль съехал с дороги и получил серьезные повреждения, спасатели использовали специальное оборудование, чтобы извлечь его из машины. Вудс получил тяжелые травмы и был госпитализирован.
Поэтому последний инцидент может вновь усилить общественное внимание к его здоровью и поведению за рулём.