Eron siyosiy maydonida so‘nggi kunlarda yana bir jiddiy va ahamiyatli bayonot e’lon qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mamlakat parlamentining raisi Muhammad Boqir G‘olibof urushning birinchi oyiga bag‘ishlangan murojaat bilan chiqdi. U mamlakat rahbariyatining eng nufuzli vakillaridan biri bo‘lib, o‘z so‘zida AQSH bilan kechayotgan muzokaralar va harbiy jarayonlarni chuqur tahlil qildi.
G‘olibofning ta’kidlashicha, dushman tashqi ko‘rinishda tinchlik va muzokaraga tayyorligini bildirsa-da, aslida quruqlikdagi katta harbiy harakatlar uchun shiddatli tayyorgarlik ko‘rmokda. Bu holat vaziyatning qanchalik jiddiy va murakkab ekanligini barcha xalqqa ochiq ko‘rsatmoqda.
Eron parlament raisi AQSHning talablari va ularning o‘z manfaatlarini ta’minlashga urinishi haqida ham gapirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Amerika Birlashgan Shtatlari urush davomida erisha olmagan maqsadlariga erishish uchun turli strategik harakatlarni amalga oshirmoqda va bu qator choralar orqali mintaqadagi nazoratni o‘z qo‘liga olmoqchi.
G‘olibof aytishicha, Eron qo‘shinlari o‘z pozitsiyalarini mustahkam saqlab turibdi va dushman kuchlari Eron tuprog‘iga qadam qo‘yishini kutib turibdi. Bu esa mamlakat mudofaa kuchlarining tayyorligi va hal qiluvchi omillarni o‘zida jamlaydi.
Shu bilan birga, Eron rahbariyati hech qanday taslim bo‘lishni ko‘zlamaydi. Tehronning pozitsiyasi qat’iy va aniq bo‘lib, mamlakat o‘z mustaqilligi va iftixorini himoya qilishda davom etadi.
Bu yondashuv xalqaro maydonda ham jiddiy e’tiborga sazovor bo‘lib, AQSH va uning hamkor davlatlari bilan muzokaralar o‘tkazishda muvozanatni saqlash zarurligini ko‘rsatmoqda. Eron rahbariyatining bu qat’iyligi, ayniqsa, mintaqadagi strategik vaziyat va harbiy tayyorgarliklar nuqtai nazaridan muhim ahamiyat kasb etadi.
Mamlakat o‘z qo‘shinlari va diplomatik vositalari orqali barqarorlikni ta’minlashga harakat qilmoqda va bu pozitsiya mintaqadagi global kuchlar uchun ham aniq signal vazifasini o‘taydi.

Председатель парламента Ирана раскрыл военные приготовления США
В последние дни на политической арене Ирана было сделано еще одно серьезное и важное заявление. Об этом сообщает Zamin.uz.
Председатель парламента страны Мухаммад Багир Галибабад выступил с обращением, посвященным первому месяцу войны. Он является одним из самых влиятельных представителей руководства страны и в своем выступлении глубоко проанализировал переговоры с США и военные процессы.
По словам Галибабада, несмотря на то, что враг внешне демонстрирует готовность к миру и переговорам, на самом деле он интенсивно готовится к крупным военным действиям на суше. Эта ситуация открыто показывает всему народу, насколько серьезна и сложна обстановка.
Председатель парламента Ирана также рассказал о требованиях США и их попытках обеспечить собственные интересы. По его словам, Соединенные Штаты предпринимают различные стратегические действия, чтобы достичь целей, которые не смогли реализовать во время войны, и через эти меры стремятся взять под контроль регион.
Галибабад отметил, что иранские войска крепко удерживают свои позиции и ожидают, когда вражеские силы ступят на иранскую землю. Это свидетельствует о готовности оборонительных сил страны и наличии решающих факторов.
Вместе с тем руководство Ирана не намерено сдаваться. Позиция Тегерана твердая и ясная, страна продолжает защищать свою независимость и гордость.
Этот подход заслуживает серьезного внимания на международной арене и показывает необходимость сохранения баланса при ведении переговоров с США и их союзниками. Твердость иранского руководства особенно важна с точки зрения стратегической ситуации в регионе и военной подготовки.
Страна стремится обеспечить стабильность с помощью своих войск и дипломатических средств, и эта позиция служит четким сигналом для глобальных сил в регионе.