Shimoliy Koreya yetakchisi Kim Chen In mamlakat armiyasining maxsus kuchlar bo‘linmalari ishtirokida o‘tkazilgan keng ko‘lamli harbiy mashg‘ulotlarda shaxsan ishtirok etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu muhim voqea davomida jangchilarning jismoniy tayyorgarligi, harakatlanishdagi chaqqonligi, kuch-quvvati hamda otish mahorati qat’iy sinovdan o‘tkazildi. Qo‘mondonlik tomonidan harbiy xizmatchilarning jangovar salohiyati va tayyorgarlik darajasi alohida e’tibor bilan baholandi.
Harbiylarning har qanday vaziyatga tayyorligi tekshirildi va ularning professional darajasi yuqori baholandi. Kim Chen In mashg‘ulotlar jarayonida harbiylar uchun juda muhim tamoyilni ta’kidlab o‘tdi va ularni chuqur o‘ylashga undadi.
U jangchilarga tayyorgarlikda qancha ko‘p ter to‘kilsa, kelajak janglarda shuncha kam qon to‘kiladi degan haqiqatni eslatib o‘tdi. Bu so‘zlar orqali u har bir jangchini yuqori saviyada tayyorgarlik olib borishga va o‘z vazifasini bilib bajarishga chaqirdi.
Shuningdek, yetakchi barcha harbiy bo‘linmalar doimiy ravishda yuqori jangovar shaylikni saqlab turishi va har qanday kutilmagan vaziyatga tezda javob berishga tayyor bo‘lishi zarurligini qayd etdi. Kuzatuvchilar va tahlilchilarning fikricha, bunday muntazam o‘tkazilayotgan mashg‘ulotlar mamlakatning umumiy harbiy salohiyatini oshirishga qaratilgan strategik choralar hisoblanadi.
Bu jarayon Shimoliy Koreya rahbariyati mamlakat xavfsizligiga katta e’tibor qaratayotganini va harbiy kuchlarini rivojlantirishni davom ettirayotganini ko‘rsatmoqda. Harbiy tayyorgarlikning yuqori darajada bo‘lishi davlat mustaqilligini va xalq tinchligini himoya qilishda hal qiluvchi ahamiyatga ega.
Bunday mashg‘ulotlar orqali harbiylar o‘z kasbini puxta egallab, kelajakda vatan himoyasiga xizmat qilishga to‘liq tayyorlanmoqdalar.

Ким Чен Ын лично проверил боевую готовность военнослужащих
Лидер Северной Кореи Ким Чен Ын лично принял участие в масштабных военных учениях с участием подразделений специальных сил армии страны. Об этом сообщает Zamin.uz.
В ходе этого важного мероприятия была проведена строгая проверка физической подготовки бойцов, их ловкости в движении, силы и мастерства стрельбы. Командование особое внимание уделило оценке боевого потенциала и уровня подготовки военнослужащих.
Была проверена готовность военных к любым ситуациям, и их профессиональный уровень получил высокую оценку. Ким Чен Ын в ходе учений подчеркнул очень важный принцип для военных и призвал их к глубокому размышлению.
Он напомнил бойцам истину о том, что чем больше пота прольется в процессе подготовки, тем меньше крови будет пролито в будущих боях. Этими словами он призвал каждого бойца проводить подготовку на высоком уровне и выполнять свой долг с полным пониманием.
Кроме того, лидер отметил необходимость для всех военных подразделений постоянно поддерживать высокий уровень боевой готовности и быть готовыми к быстрому реагированию на любые непредвиденные ситуации. По мнению наблюдателей и аналитиков, такие регулярно проводимые учения являются стратегическими мерами, направленными на повышение общего военного потенциала страны.
Этот процесс демонстрирует, что руководство Северной Кореи уделяет большое внимание безопасности страны и продолжает развивать свои вооруженные силы. Высокий уровень военной подготовки имеет решающее значение для защиты государственной независимости и мира народа.
Благодаря таким учениям военные тщательно осваивают свою профессию и полностью готовятся к службе по защите родины в будущем.