Moskva shahrining Meshchan tumanida yosh qiz onasi bilan janjallashib, ichida jami 88 ming dollar bo‘lgan 100 dollarlik pullar solingan sumkani derazadan tashlab yubordi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Rossiyadagi turli axborot manbalari, xususan Mash, 112, REN TV va TASSning xabar berishicha, qiz onasi bilan tortishuv paytida pullarni havoga uloqtirishga qaror qilgan. Pul havoga sochilgach, ko‘chadagi o‘smirlar ularning bir qismini yig‘ib oldi.
Telegram-kanallar ma’lumotiga ko‘ra, o‘smirlar topilgan pullarning ayrim qismini o‘zlari uchun saqlab, qolganini yoqib yuborgan. Ba’zi kupyuralar esa qushlar tomonidan olib ketilgan.
REN TV nashri yozishicha, tumshug‘ida pul bor qarg‘alar hayratda qolgan odamlar ustida uchib yurgan. Mash xabariga ko‘ra, o‘smirlar 83 ming dollarni o‘zlarida qoldirib, qolgan 5 ming dollarni yoqib yuborgan.
So‘ngra ular topilgan pullar haqida ota-onalariga xabar bergan. Kattalar esa pulni egasiga qaytarishga qaror qilgan.
REN TV ham eng ko‘p summaning egasiga qaytarilganini tasdiqladi. TASS agentligi huquq-tartibot idoralari manbasiga tayanib, 83 ming dollar topilganini ma’lum qildi.
Ammo pullar egasiga faqat barcha holatlar oydinlashtirilgach qaytarilishi aytilmoqda. Shuningdek, TASS o‘smirlar tomonidan pullarning bir qismining yoqilganini qayd etdi, lekin qushlar olib ketgan kupyuralar haqida ma’lumot bermadi.
Ushbu voqea shahar ahlini diqqatini tortdi va ijtimoiy tarmoqlarda katta qiziqish uyg‘otdi. Ko‘pchilik bolaning bu harakatiga hayratda bo‘ldi, ba’zilari esa holatni hazil tariqasida qabul qildi.

Девушка в Москве поссорилась с матерью и выбросила 88 тысяч долларов из окна
В Мещанском районе Москвы молодая девушка, поссорившись с матерью, выбросила из окна сумку со ста долларовыми купюрами на общую сумму 88 тысяч долларов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно различным российским информационным источникам, в частности Mash, 112, РЕН ТВ и ТАСС, девушка решила выбросить деньги в воздух во время ссоры с матерью. После того как купюры разлетелись по воздуху, часть их подобрали подростки на улице.
По данным Telegram-каналов, подростки оставили часть найденных денег себе, а остальное сожгли. Некоторые купюры унесли птицы.
Как пишет издание РЕН ТВ, вороны с деньгами в клювах летали над изумленными людьми. Согласно сообщению Mash, подростки оставили у себя 83 тысячи долларов и сожгли оставшиеся 5 тысяч.
Затем они сообщили родителям о найденных деньгах. Взрослые же решили вернуть деньги их владельцу.
РЕН ТВ также подтвердило, что самая большая сумма была возвращена владельцу. Агентство ТАСС со ссылкой на источник в правоохранительных органах сообщило о находке 83 тысяч долларов.
Однако сообщается, что деньги будут возвращены владельцу только после выяснения всех обстоятельств. Также ТАСС отметило сожжение части денег подростками, но не предоставило информации о купюрах, унесенных птицами.
Данное событие привлекло внимание жителей города и вызвало большой интерес в социальных сетях. Многие были поражены поступком девушки, некоторые же восприняли ситуацию с юмором.