Melaniya Tramp Epshteyn bilan aloqasi borligini keskin rad etdi
AQShning sobiq birinchi xonimi Melaniya Tramp Oq uyda chiqish qilib, moliyachi va jinoyatchi sifatida tanilgan Jefri Epshteyn bilan bog‘liq har qanday aloqasi borligi haqidagi gap-so‘zlarni keskin rad etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda The Washington Post nashri xabar berdi. Melaniya o‘ziga nisbatan bildirilayotgan asossiz da’volarni ochiqdan-ochiq yolg‘on deb atadi va bu tuhmatlarga zudlik bilan chek qo‘yilishi shartligini ta’kidladi.
U Epshteyn tomonidan jabrdiydalarga nisbatan sodir etilgan og‘ir jinoyatlarga hech qanday aloqasi yo‘qligini qat’iy bayon qildi. Melaniya Tramp Epshteyn va uning yaqin hamkori Gisleyn Maksvellni faqat yuzaki tanishlar deb atadi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, ular ikki minginchi yillar boshida o‘zi va Donald Tramp ishtirok etgan ijtimoiy tadbirlarda tasodifan uchrashib qolishgan, xolos. AQSh prezidentining rafiqasi o‘zining obro‘siga putur yetkazishga qaratilgan harakatlarni manfaatli va siyosiy maqsadlarni ko‘zlagan qora niyatli tuhmat deb baholadi.
Shuningdek, u Kongressni Epshteyn ishi bo‘yicha jabrdiydalar manfaatlarini himoya qilish uchun maxsus tinglovlar o‘tkazishga chaqirdi. Biroq jurnalistlarning qo‘shimcha savollariga javob berishdan bosh tortdi.
AQSh prezidenti Donald Tramp esa MS NOW telekanaliga bergan izohida rafiqasining bayonotidan avval bu mavzu haqida yetarlicha ma’lumotga ega bo‘lmaganini aytdi. U Melaniya Epshteynni shaxsan yaqindan tanimasligini alohida ta’kidladi.
Melaniyaning Epshteyn bilan ehtimoliy aloqalari haqidagi muhokamalar joriy yil boshidan buyon qayta faollashgan edi. Bunga ikki ming ikkinchi yilda Gisleyn Maksvellga yuborilgan elektron xatning oshkor etilishi sabab bo‘ldi.
O‘sha maktubda Melaniya Maksvellni qisqacha G deb atab, Nyu-Yorkka qaytgach, albatta ko‘rishishni so‘ragan hamda jurnalda chiqqan suratlar yuzasidan ijobiy fikr bildirgan. Melaniya Tramp bu yozishmalarni oddiy va tasodifiy xat almashuv deb hisoblaydi.
U Epshteyn bilan bog‘liq hech qanday noqonuniy tadbir yoki joylarda bo‘lmaganini yana bir bor tasdiqladi. Ikki ming o‘n to‘qqizinchi yilda tergov davrida vafot etgan Epshteyn bilan bog‘liq hujjatlar keyinchalik ommaga oshkor qilingach, mazkur mavzu atrofidagi bahslar yanada kuchaygan edi.
So‘nggi oylarda boshqa muhim geosiyosiy va iqtisodiy voqealar diqqat markazini biroz chetlatgan bo‘lsa-da, Melaniyaning ushbu bayonoti masalani yana kun tartibiga olib chiqdi. Hozircha bu mojaro qanday yakun topishi va yangi dalillar paydo bo‘lishi noma’lumligicha qolmoqda.

Мелания Трамп категорически отрицает связь с Эпштейном
Бывшая первая леди США Мелания Трамп выступила в Белом доме, категорически отвергнув любые слухи о её связи с Джеффри Эпштейном, известным финансистом и преступником. Об этом сообщило издание Zamin.uz.
Об этом также сообщило издание The Washington Post. Мелания назвала необоснованные утверждения в её адрес откровенной ложью и подчеркнула, что этим клеветам должен быть незамедлительно положен конец.
Она твердо заявила, что не имеет никакого отношения к тяжким преступлениям, совершенным Эпштейном против жертв. Мелания Трамп охарактеризовала Эпштейна и его близкую соратницу Гислейн Максвелл лишь как поверхностных знакомых.
По её словам, они всего лишь случайно встречались на светских мероприятиях в начале двухтысячных годов, в которых участвовали она и Дональд Трамп. Супруга президента США расценила попытки подорвать её репутацию как злонамеренную клевету, преследующую корыстные и политические цели.
Кроме того, она призвала Конгресс провести специальные слушания для защиты интересов жертв по делу Эпштейна. Однако она отказалась отвечать на дополнительные вопросы журналистов.
Президент США Дональд Трамп в комментарии телеканалу MS NOW отметил, что до заявления супруги не обладал достаточной информацией по этой теме. Он особо подчеркнул, что Мелания не знала Эпштейна лично и близко.
Дискуссии о возможных связях Мелании с Эпштейном вновь активизировались с начала этого года. Причиной стало обнародование электронного письма, отправленного Гислейн Максвелл в две тысячи втором году.
В том письме Мелания называла Максвелл кратко «Д», просила обязательно встретиться по возвращении в Нью-Йорк и выразила положительное мнение о фотографиях, опубликованных в журнале. Мелания Трамп считает эту переписку обычной и случайной exchange письмами.
Она вновь подтвердила, что не участвовала ни в каких незаконных мероприятиях или встречах, связанных с Эпштейном. Споры вокруг этой темы усилились после того, как документы, связанные с Эпштейном, скончавшимся в две тысячи девятнадцатом году во время следствия, были обнародованы.
Хотя в последние месяцы внимание было несколько отвлечено другими важными геополитическими и экономическими событиями, данное заявление Мелании вновь вынесло вопрос на повестку дня. Пока остается неизвестным, чем закончится этот конфликт и появятся ли новые доказательства.