Amerika Qo'shma Shtatlari va Isroilning Eronga qarshi amalga oshirgan harbiy harakatlari natijasida AQSH armiyasi sezilarli yo'qotishlarga duch keldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Rasmiy manbalardan olingan ma'lumotlarga ko'ra, ushbu to'qnashuvlar davomida jami 399 nafar amerikalik harbiy xizmatchi turli darajadagi jarohatlar oldi. Markaziy komandlik vakillarining taqdim etgan ma'lumotlariga ko'ra, jarohat olgan harbiylardan uchtasining ahvoli og'ir bo'lib qolmoqda va ular maxsus tibbiy nazorat ostida turibdi.
Shuningdek, jabrlanganlarning katta qismi, aniqrog'i 350 nafardan ortiq askarlar zaruriy davolanish muolajalarini tamomlab, qaytadan o'z xizmatiga qaytganligi qayd etildi. Tahlillarga ko'ra, jarohat olgan harbiylarning asosiy qismini quruqlikdagi qo'shinlar safida xizmat qilayotgan askarlar tashkil etgan.
Eng achinarli tomoni shundaki, so'nggi ma'lumotlar AQSH armiyasining 13 nafar harbiy xizmatchisi halok bo'lganini ko'rsatmoqda. Taakkidlash joizki, bir hafta avval e'lon qilingan hisobotlarda yaradorlar soni 370 nafardan ortiq ekani aytilgan edi.
O'sha vaqtdagi ma'lumotlarga ko'ra, 330 nafar askar sog'ligini tiklab xizmatga qaytgan, besh nafarining ahvoli esa og'ir deb baholangan edi. Yangi ma'lumotlar yo'qotishlar soni va jarohatlanganlar ro'yxati o'zgarganini ko'rsatmoqda.

Армия США понесла большие потери в ходе военных действий против Ирана
В результате военных действий США и Израиля против Ирана армия США понесла значительные потери. Об этом сообщило издание Zamin.uz.
Согласно данным из официальных источников, в ходе этих столкновений в общей сложности 399 американских военнослужащих получили ранения различной степени тяжести. По информации представителей Центрального командования, трое из раненых военных остаются в тяжелом состоянии и находятся под специальным медицинским наблюдением.
Также отмечается, что большая часть пострадавших, а именно более 350 солдат, завершили необходимые лечебные процедуры и вернулись к исполнению своих обязанностей. Согласно анализу, основную часть раненых составили военнослужащие сухопутных войск.
Самым трагическим является то, что последние данные указывают на гибель 13 военнослужащих армии США. Стоит подчеркнуть, что в отчетах, опубликованных неделю назад, число раненых составляло более 370 человек.
По тем данным, 330 солдат восстановили здоровье и вернулись на службу, а состояние пятерых оценивалось как тяжелое. Новые данные свидетельствуют об изменении количества потерь и списка раненых.