Janubiy Koreyada braziliyalik ayol begona uy eshigini 133 marta bosgani uchun sud tomonidan jazoga tortildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unga bir yil muddatga qamoq jazosi hamda yana ikki yil shartli ravishda ozodlikdan mahrum qilish chorasi belgilandi. Ma’lum bo‘lishicha, ayol bezovta qilgan xonadon mashhur K-pop yulduzi Chonguk yashaydigan uy bo‘lgan.
U BTS guruhining a’zosi sifatida dunyo bo‘ylab katta mashhurlikka ega. Ismi oshkor etilmagan ayol xonandani ilk bor o‘tgan yil dekabr oyidan boshlab ta’qib qila boshlagan.
U bir necha bor xonadon atrofida paydo bo‘lib, eshik qo‘ng‘irog‘ini tinimsiz bosish orqali bezovta qilgan. Huquq-tartibot organlari ushbu holatni jiddiy qabul qilib, ayolga nisbatan tegishli choralar ko‘rdi.
Sud qaroriga ko‘ra, uning harakatlari shaxsiy hayot daxlsizligini buzish va ta’qib qilish sifatida baholangan. Mazkur voqea muxlislik va chegarani bilish masalasi yana bir bor dolzarb ekanini ko‘rsatdi.

Женщине, проникшей в дом Чонгука из BTS, назначили один год тюремного заключения
В Южной Корее бразильянка была приговорена судом к наказанию за то, что 133 раза нажала на звонок у двери чужой квартиры. Об этом сообщило Zamin.uz.
Ей назначено наказание в виде одного года лишения свободы условно и еще двух лет лишения права на свободу условно. По имеющейся информации, женщина без причины беспокоила дом знаменитого K-pop исполнителя Чонгука, в котором он проживает.
Он является участником группы BTS и имеет мировую известность. Женщина, имя которой не разглашается, начала преследовать жильца дома с декабря прошлого года.
Она несколько раз появлялась около дома и, настойчиво нажимая на дверной звонок, создавала беспокойство. Органы правопорядка серьезно отнеслись к этой ситуации и вынесли женщине соответствующее наказание.
Согласно решению суда, ее действия были оценены как нарушение личной жизни и преследование. Данный случай еще раз показал, что вопрос уважения личного пространства и границ остается актуальным.