Foksboro stadionida otishma sodir bo‘lib to‘rt kishi jarohat oldi
2026 yilgi jahon chempionati doirasida Norvegiya va Fransiya milliy terma jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvdan keyin xavotirli hodisa yuz berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Fransiyaning hisobidan g‘alaba qozonilgan o‘yindan so‘ng yuzlab muxlis to‘plangan hududda otishma sodir bo‘ldi. Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, kamida to‘rt kishi o‘qdan jarohat oldi.
Uchrashuv AQSHning Massachusets shtatidagi Foksboro shahrida joylashgan stadionda o‘tkazilgan. Massachusets politsiya departamenti xabar berishicha, juma kuni yarim tunga yaqin otishma haqida bir nechta chaqiruv kelib tushgan.
Politsiya xodimlari hodisa joyiga yetib borganda, ko‘chalar kesishmasida kamida to‘rt fuqaro o‘qotar quroldan jarohatlangan holda topilgan. Jabrlanganlarning barchasi shifoxonaga olib ketilgan, biroq ularning ahvoli haqida hali rasmiy ma’lumot berilmagan.
Otishma bilan bog‘liq holda kimdir hibsga olingani to‘g‘risida ham hali xabar yo‘q. Huquqni muhofaza qiluvchi organlar voqea tafsilotlarini o‘rganmoqda va tergov ishlari davom ettirilmoqda.
Eslatib o‘tganda, 2026 yilgi jahon chempionati 11 iyundan 19 iyulga qadar AQSH, Meksika va Kanadada o‘tkazilmoqda. Amaldagi jahon chempioni Argentina milliy hisoblanadi.

На стадионе Фоксборо произошел инцидент, в результате которого четверо человек получили травмы.
2026 год на чемпионате мира по футболу между национальными сборными Норвегии и Франции произошел тревожный инцидент. Об этом сообщил Zamin.uz.
После победы Франции в матче на площади, где собрались сотни болельщиков, вспыхнула драка. По предварительным данным, по меньшей мере четыре человека получили ранения от огнестрельного оружия.
Матч проходил на стадионе в городе Фоксборо, штат Массачусетс, США. Согласно заявлению полицейского департамента Массачусетса, в пятницу около полуночи поступило несколько звонков о стрельбе.
Когда сотрудники полиции прибыли на место происшествия, они обнаружили, что на перекрёстке улиц по меньшей мере четыре гражданских лица получили ранения от выстрелов. Все пострадавшие были доставлены в больницу, но официальной информации об их состоянии пока нет.
Пока также нет информации о том, был ли кто-то задержан в связи со стрельбой. Правоохранительные органы изучают детали инцидента, следствие продолжается.
Напомним, что чемпионат мира 2026 года пройдёт с 11 июня по 19 июля в США, Мексике и Канаде. Действующий чемпион — сборная Аргентины.