Gruziya parlamentida deputatlar o‘rtasida mushtlashuv yuzaga keldi
Gruziya parlamentining bahorgi sessiyasi janjal va mushtlashuv bilan yakunlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Yakuniy yalpi majlis hukumatning yillik hisobotiga bag‘ishlandi. Unda Bosh vazir Irakli Kobaxidze deputatlarga hukumatning o‘tgan davrdagi faoliyati yuzasidan ma’lumot berdi.
Biroq majlis oxirida parlament zalida keskin tortishuv yuzaga keldi. Hukmron Gruziya orzusi partiyasi vakillari va Gruziya uchun fraksiyasi a’zolari o‘rtasidagi bahs tez orada jismoniy to‘qnashuvga aylandi.
Deputatlar o‘rtasida mushtlashuv boshlanib, vaziyat bir muddat nazoratdan chiqdi. Shunga qaramay, hodisadan so‘ng parlamentning bahorgi sessiyasi davlat madhiyasi ijro etilishi bilan rasman yopildi.

В парламенте Грузии среди депутатов вспыхнула потасовка.
Итоговое пленарное заседание было посвящено годовому отчету правительства. На нем премьер-министр Ираклий Кобахидзе проинформировал депутатов о деятельности правительства за прошедший период.
Однако в конце заседания в зале парламента вспыхнул острый спор. Дискуссия между представителями правящей партии «Грузинская мечта» и членами фракции «Для Грузии» быстро переросла в физическое столкновение.
Между депутатами началась потасовка, и ситуация на некоторое время вышла из-под контроля. Несмотря на это, после инцидента весенняя сессия парламента была официально закрыта исполнением государственного гимна.
По имеющимся данным, начнется осенняя сессия парламента. На данный момент созыв чрезвычайной сессии не планируется.