Maks Hollouey Konor Makgregor ustidan g‘alaba qozonishiga ishonch bildirdi
UFC musobaqalarining sobiq chempioni Maks Hollouey ikki vazn toifasida g‘oliblikni qo‘lga kiritgan ilk sportchi Konor Makgregorga qarshi o‘tkaziladigan bo‘lajak to‘qnashuv borasida o‘z mulohazalarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
O‘tkazilgan matbuot anjumanida amerikalik jangchi raqibi ustidan mutlaq ustunlikka erishishiga va ishonchli g‘alaba qozonishiga shubha qilmasligini ma’lum qildi. Ushbu shiddatli bayonot tafsilotlari sport jamoatchiligi orasida katta qiziqish uyg‘otmoqda.
Maks Hollouey bo‘lajak jangda g‘alaba qozonish uchun bor mahoratini ishga solishini va raqibiga oktagon ichida oson bo‘lmasligini alohida ta’kidlab o‘tdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, uzoq kutilgan ushbu bahs barcha savollarga javob beradi.
Hollouey o‘z nutqi davomida ertangi kungi bellashuvda hammasi oydinlashishini, u oktagonga chiqib, o‘zining kuchli zarbalari bilan haqiqiy mahoratini namoyish etishini aytdi. Sportchi g‘alaba yo‘lida hech narsadan qaytmasligini va raqibini ayovsiz mag‘lubiyatga uchratishini qat’iyat bilan bildirdi.
Ikki afsonaviy jangchi o‘rtasidagi ushbu to‘qnashuv hozirda butun dunyo bo‘ylab aralash yakkakurash ixlosmandlarining diqqat markazida bo‘lib turibdi. UFC 329 turniri doirasida tashkil etilayotgan mazkur bellashuv musobaqaning asosiy va markaziy jangi maqomiga ega.
Mazkur tarixiy to‘qnashuv joriy yilning 12-iyul kuni Amerika Qo‘shma Shtatlarining Las-Vegas shahrida bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan. Konor Makgregor va Maks Hollouey o‘rtasidagi ushbu qarama-qarshilik yilning eng shov-shuvli va uzoq kutilgan sport voqealaridan biri bo‘lishi shubhasizdir.
Har ikki sportchining muxlislari va soha mutaxassislari ushbu jangni intizorlik bilan kutishmoqda, chunki bu bahs nafaqat chempionlik ambitsiyalarini, balki ikki kuchli maktab vakillarining o‘zaro raqobatini ham namoyish etadi. Sportchilarning tayyorgarlik jarayoni va ruhiy holati ushbu turning taqdirini belgilab beruvchi asosiy omillardan biri bo‘ladi.

Макс Холлоуэй выразил уверенность в своей победе над Конором Макгрегором.
Maks Hollouey Konor Makgregor ustidan g'alaba qozonishiga ishonch bildirdiБывший чемпион UFC Макс Холлоуэй, ставший первым бойцом, одержавшим победу в двух весовых категориях, выразил свои замечания перед предстоящим поединком против Конора Макгрегора. Об этом сообщает Zamin.uz.
На пресс-конференции он заявил, что не сомневается в своем абсолютном превосходстве над соперником и в уверенной победе. Это резкое заявление вызвало большой интерес среди поклонников спорта.
Макс Холлоуэй подчеркнул, что в предстоящем бою он приложит все свои навыки и сделает так, чтобы сопернику было непросто в октагоне. По его словам, долгожданный поединок ответит на все вопросы.
Во время своего выступления он сказал, что на завтрашнем бою все увидят, как он выйдет в октагон и продемонстрирует свое настоящее мастерство мощными ударами. Спортсмен заявил, что на пути к победе не отступит ни перед чем и решительно разгромит своего соперника.
Этот поединок между двумя легендарными бойцами находится в центре внимания поклонников смешанных единоборств по всему миру. В рамках турнира UFC 329 этот бой станет главным и центральным событием.
Ожидается, что этот исторический поединок состоится 12 декабря в Лас-Вегасе, США. Соперничество Конора Макгрегора и Макса Холлоуэя безусловно станет одним из самых напряженных и долгожданных спортивных событий года.
Поклонники и эксперты обеих сторон с нетерпением ждут этого боя, поскольку он не только покажет амбиции чемпионов, но и продемонстрирует противостояние двух сильных школ. Подготовка бойцов и их психологическое состояние будут ключевыми факторами, определяющими исход турнира.