Ishlab chiqaruvchilarning ta’kidlashicha, ushbu mahsulotni kamida o‘ttiz kun davomida yuvmasdan kiyish mumkin. Futbolka hatto faol sport mashg‘ulotlari va uzoq davom etgan safarlar vaqtida ham o‘zidan noxush hid tarqatmaydi.
Bu kashfiyot kiyimning gigiyenik xususiyatlarini saqlab qolgan holda, suv va energiya sarfini kamaytirishga xizmat qiladi. Maxsus tarkib va ishlash tamoyili Bunday yuqori samaradorlikka erishish uchun mato tarkibiga hidni bartaraf etuvchi yettita maxsus element qo‘shilgan.
Ular orasida mis, kumush, rux, oltin va vulqon kuli mavjud bo‘lib, qolgan ikki komponent kompaniyaning tijorat siri sifatida sir tutilmoqda. Mis va kumush moddalari noxush hid keltirib chiqaruvchi bakteriyalarni yo‘q qilish xususiyatiga ega.
Rux terlash natijasida hosil bo‘ladigan kimyoviy birikmalarni neytrallasa, vulqon kuli ortiqcha namlikni va tashqi muhitdagi, masalan, tamaki tutuni kabi hidlarni o‘ziga yutib oladi. Kompaniya mutaxassislari ushbu mukammal matoni yaratish ustida qariyb o‘n yil davomida izlanish olib bordilar.
Shu vaqt ichida mahsulotning besh xil versiyasi sinovdan o‘tkazildi. Jarayonda dunyoning yuzdan ortiq mamlakatidan o‘n mingdan ziyod mijoz ishtirok etib, o‘z fikr-mulohazalarini bildirdi.
Tajribalar davomida hatto avvalgi modellardan birini yuz kun davomida yuvmasdan kiyib yurgan xaridorlar ham noxush hid bilan bog‘liq muammolar kuzatilmaganini tasdiqlashgan. Foydalanish tartibi va narxlar Garchi futbolka hidga chidamli bo‘lsa-da, ishlab chiqaruvchilar uni vaqti-vaqti bilan yuvib turishni tavsiya qiladilar.
Chunki mato kiyish jarayonida changlanishi yoki turli dog‘lar bilan ifloslanishi mumkin. Mahsulotni oddiy kir yuvish mashinasida tozalash imkoniyati mavjud bo‘lib, bu uning tarkibidagi himoya elementlariga zarar yetkazmaydi.
Bu esa kiyimning uzoq muddat xizmat qilishini ta’minlaydi. HercShirt V5.0 Max modelining chakana narxi sakson dollar etib belgilangan, uning soddaroq ko‘rinishdagi turlarini esa qirq dollardan sotib olish mumkin.
Mazkur loyiha xalqaro miqyosda katta qiziqish uyg‘otdi va kraudfanding platformalarida hozirgacha 274 ming dollardan ortiq sarmoya to‘plashga muvaffaq bo‘ldi. Buyurtma qilingan futbolkalarni xaridorlarga yetkazib berish joriy yilning noyabr oyidan boshlanishi rejalashtirilgan.

Футболка HercShirt V5.0 Max, созданная на основе современных технологий, открывает новую страницу в индустрии одежды. Об этом сообщает One.uz.
По словам производителей, эту вещь можно носить минимум тридцать дней без стирки. Футболка не издает неприятного запаха даже во время активных спортивных тренировок и длительных поездок.
Это открытие способствует снижению расхода воды и энергии при сохранении гигиенических свойств одежды. Специальный состав и принцип работы Для достижения такой высокой эффективности в состав ткани добавлено семь специальных элементов, устраняющих запах.
Среди них медь, серебро, цинк, золото и вулканический пепел, а два оставшихся компонента сохраняются в секрете как коммерческая тайна компании. Медь и серебро обладают свойством уничтожать бактерии, вызывающие неприятный запах.
Цинк нейтрализует химические соединения, образующиеся в результате потоотделения, а вулканический пепел поглощает избыточную влагу и запахи из окружающей среды, например, табачный дым. Эксперты компании около десяти лет вели исследования по созданию этой идеальной ткани.
За это время было протестировано пять версий продукта. В процессе приняли участие более десяти тысяч клиентов из ста стран мира, высказавшие свои отзывы.
В ходе экспериментов даже покупатели, носившие одну из предыдущих моделей в течение ста дней без стирки, подтвердили отсутствие проблем с неприятным запахом. Порядок использования и цены Несмотря на устойчивость футболки к запахам, производители рекомендуют периодически ее стирать.
Поскольку ткань может пылиться или загрязняться различными пятнами в процессе носки. Продукт можно чистить в обычной стиральной машине, что не наносит вреда защитным элементам в его составе.
Это обеспечивает долгий срок службы одежды. Розничная цена модели HercShirt V5.0 Max установлена в восемьдесят долларов, а более простые версии можно приобрести за сорок долларов.
Этот проект вызвал большой интерес в международном масштабе и уже собрал более 274 тысяч долларов инвестиций на краудфандинговых платформах. Доставка заказанных футболок покупателям запланирована с ноября текущего года.