Rossiya sobiq vaziri Tesla ichida o‘z joniga qasd qildi
Rossiya transport vazirligining sobiq rahbari Roman Starovoitning hayotida so‘nggi soatlar juda dramatik tarzda kechmoqda. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Kommersant.ru saytining xabar berishicha, bugun kechqurun uni hibsga olish va Rossiya Federatsiyasi Tergov qo‘mitasining bo‘limiga so‘roqqa chaqirish rejalashtirilgan edi. Rasmiy manbalarga ko‘ra, Starovoitga firibgarlik moddasi bo‘yicha ayblov qo‘yilishi mumkin edi.
Izvestiya nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, u hozircha avtoturargohda turgan Tesla avtomobilida o‘z joniga qasd qilgan. Bu xabar Rossiya jamoatchiligi orasida keng muhokamalarga sabab bo‘ldi.
Mash manbasi ta’kidlaganidek, Starovoit bugun ertalab transport vazirligida ishda bo‘lgan va departamentdagi vaziyat yuzasidan yig‘ilish o‘tkazgan. Ishdan iste’foga chiqishi rasmiy e’lon qilinganidan so‘ng, u barcha hamkasblari bilan xayrlashib, uyiga ketgan.
Hozirda tergov organlari voqea sabablarini aniqlash bilan shug‘ullanmoqda. Starovoitning faoliyati va uning atrofidagi holatlar Rossiya ommaviy axborot vositalari va jamoatchiligi diqqat markazida qolmoqda.
Zamin.uz esa tergov jarayoni va voqealar rivoji haqida o‘z o‘quvchilarini tezkor va xolis tarzda xabardor qilib boradi.

Россия бывший министр покончил с собой в Tesla
В жизни бывшего главы Министерства транспорта России Романа Старовоина последние часы проходят очень драматично. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации сайта Коммерсант.ru, сегодня вечером планировалось его задержание и вызов в отдел Следственного комитета Российской Федерации. По официальным источникам, Старовоиту могли предъявить обвинение по статье о мошенничестве.
Согласно данным издания Известия, он пока покончил с собой в автомобиле Tesla, который стоял на парковке. Эта новость вызвала широкие обсуждения среди российской общественности.
Как отмечает источник Mash, Старовоит сегодня утром был на работе в министерстве транспорта и провел совещание по ситуации в департаменте. После официального объявления об увольнении он попрощался со всеми коллегами и ушел домой.
В настоящее время следственные органы занимаются установлением причин происшествия. Деятельность Старовоина и обстоятельства вокруг него остаются в центре внимания российских средств массовой информации и общественности.
Zamin.uz будет оперативно и беспристрастно информировать своих читателей о ходе расследования и развитии событий