Ayollar uchun xavfli mamlakatlar ro‘yxati e’lon qilindi
Taniqli sayohatchi va TikTok blogeri Savanna Kruell ayollar uchun xavfli bo‘lishi mumkin bo‘lgan mamlakatlar ro‘yxatini e’lon qildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
U o‘z shaxsiy tajribasiga asoslanib, ayrim davlatlarda yolg‘iz sayohat qilish qiyin va xavfli ekanligini ta’kidladi. Uning fikriga ko‘ra, birinchi o‘rinda Fransiya turadi.
Bu mamlakat sayyohlar orasida mashhur bo‘lsa-da, u yerda bir nechta noxush holatlar yuz bergan. Ikkinchi o‘rinda Meksika joy olgan.
Meksika tabiati va madaniyati bilan ajralib turadi, ammo xavfsizlik nuqtai nazaridan ehtiyotkorlik talab etiladi. Uchinchi o‘rinda Nikaragua bor.
Bu yerda yolg‘iz yurmaslik va faqat odam gavjum joylarda harakatlanish tavsiya etiladi. Shuningdek, Kruell Malayziya, Barselona va hatto o‘z vatani Amerika Qo‘shma Shtatlarida ham o‘zini doim xavfsiz his qilmaganini qayd etdi.
Shunga qaramay, u bu mamlakatlarga yana borishga tayyor, faqat ehtiyotkorlik bilan harakat qilish zarurligini ta’kidladi. Sayohatchining fikricha, sayohat davomida shaxsiy xavfsizlikni ta’minlash muhim ahamiyatga ega.
Ayollar yolg‘iz sayohat qilganda atrof-muhitga diqqat bilan e’tibor berishi va xavfsizlik qoidalariga qat’iy rioya qilishi lozim. Bu tavsiyalar sayohatni yanada maroqli va xavfsiz qilishga yordam beradi.

Опубликован список опасных стран для женщин
Известный путешественник и блогер TikTok Савана Круэлл опубликовала список стран, которые могут быть опасны для женщин. Об этом сообщает Zamin.uz.
Она отметила, что на основе своего личного опыта в некоторых странах путешествовать в одиночку трудно и опасно. По ее мнению, на первом месте находится Франция.
Хотя эта страна популярна среди туристов, здесь произошло несколько неприятных инцидентов. На втором месте находится Мексика.
Мексика выделяется своей природой и культурой, однако с точки зрения безопасности требуется осторожность. На третьем месте находится Никарагуа.
Здесь рекомендуется не гулять в одиночку и передвигаться только в людных местах. Также Круэлл отметила, что в Малайзии, Барселоне и даже в своей родной стране Соединенных Штатах она не всегда чувствовала себя в безопасности.
Тем не менее, она готова снова посетить эти страны, только подчеркнула, что необходимо действовать осторожно. По мнению путешественницы, обеспечение личной безопасности во время поездки имеет важное значение.
Женщины, путешествуя в одиночку, должны внимательно следить за окружающей средой и строго соблюдать правила безопасности. Эти рекомендации помогут сделать путешествие более увлекательным и безопасным.