Tramp urushlarni pul va hayot isrofi deb atadi
Amerika siyosiy muhitida Prezident Donald Trampning urushlarga nisbatan qat’iy pozitsiyasi muhokama markaziga aylanganligi haqida foxnews.com xabar berdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Davlat kotibi Marko Rubioning so‘zlariga ko‘ra, Tramp har qanday qurolli to‘qnashuvni na iqtisodiy, na inson hayoti nuqtai nazaridan oqlamaydi va urushlarni pul hamda inson hayotini bekor sarflash deb hisoblaydi. Marko Rubio o‘z chiqishida shunday dedi: “Prezident Tramp imkon bo‘lsa, urushlarni, shu jumladan, hozirgi urushni tugatish uchun barcha kuchini ishga soladi.
U bundan oldin ham shunday yo‘l tutgan va kelajakda ham shu siyosatdan voz kechmaydi.” Davlat kotibi fikricha, bu jarayon vaqt, sabr va strategik yondashuvni talab etadi. Shu bilan birga, Vashingtondagi rasmiylar yetarli darajada oldinga siljish bo‘lmayotganidan norozi ekanliklarini yashirmayapti.
“Bu jarayon sabr-toqat va vaqt talab qiladi, lekin biz ham oldinga siljish yetarli emasligidan norozimiz. Umid qilamizki, yaqin kunlarda Rossiyaning pozitsiyasi va ustuvor yo‘nalishlari aniqroq bo‘ladi va muzokaralar tezlashadi,” — deydi Marko Rubio.
Siyosiy tahlilchilar fikricha, Tramp ma’muriyatining urushlarga nisbatan qat’iy pozitsiyasi xalqaro munosabatlarda yangi dinamika yuzaga keltirishi mumkin. Rossiya va boshqa yirik davlatlarning bu yo‘nalishda egallaydigan o‘rni va uzoq muddatli siyosiy barqarorlik masalasi ham diqqat markazida bo‘lib qolmoqda.
Marko Rubioning ta’kidlashicha, Rossiyaning pozitsiyasi yaqin kunlarda aniqroq ko‘rinib, muzokaralar jarayonini tezlashtirishi mumkin. Ko‘pchilikda turli umid va kutishlar mavjud, ammo siyosiy vaziyat qaysi tomonga o‘zgarishini vaqt ko‘rsatadi.
Hozirgi sharoitda Trampning harbiy harakatlarga nisbatan prinsipial pozitsiyasi Amerika tashqi siyosatining kelgusi yo‘nalishlarini belgilashda muhim ahamiyatga ega. Jamoatchilik va ekspertlar esa bu pozitsiyaning dunyo urushlari va barqarorlikka ta’sirini diqqat bilan kuzatishda davom etmoqda.

Трамп назвал войны расточительством денег и жизней
В политической среде Америки жесткая позиция президента Дональда Трампа по отношению к войнам стала предметом обсуждения, сообщает foxnews.com. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам государственного секретаря Марко Рубио, Трамп не оправдывает ни одно вооруженное столкновение с экономической или человеческой точки зрения и считает войны расточительством денег и человеческой жизни. Марко Рубио в своем выступлении сказал: “Президент Трамп сделает все возможное, чтобы закончить войны, включая текущую войну.
Он уже придерживался такой линии и не откажется от этой политики в будущем.” По мнению государственного секретаря, этот процесс требует времени, терпения и стратегического подхода. В то же время, официальные лица в Вашингтоне не скрывают своего недовольства тем, что продвижение вперед недостаточно.
“Этот процесс требует терпения и времени, но мы также недовольны тем, что продвижение вперед недостаточно. Мы надеемся, что в ближайшие дни позиция России и приоритетные направления станут более ясными, и переговоры ускорятся,” — говорит Марко Рубио.
По мнению политических аналитиков, жесткая позиция администрации Трампа по отношению к войнам может создать новую динамику в международных отношениях. Позиция России и других крупных государств в этом направлении, а также вопросы долгосрочной политической стабильности остаются в центре внимания.
Марко Рубио подчеркивает, что позиция России может стать более ясной в ближайшие дни и ускорить процесс переговоров. У многих есть различные надежды и ожидания, но политическая ситуация покажет, в какую сторону она изменится.
В текущих условиях принципиальная позиция Трампа по военным действиям имеет важное значение для определения будущих направлений американской внешней политики. Общественность и эксперты продолжают внимательно следить за влиянием этой позиции на мировые войны и стабильность.