Kiyev yaqinida politsiya va jinoyatchi to‘qnashuvi yuz berdi
Ukrainaning Kiyev shahri yaqinida yuzaga kelgan voqea politsiya uchun og‘ir oqibatlarga sabab bo‘ldi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
13 iyul kuni Mixaylivka-Rubejovka qishlog‘ida jinoyatchi bilan yuzma-yuz to‘qnashuv sodir bo‘lib, natijada bir necha politsiya xodimi jarohatlandi. Ma’lumotlarga ko‘ra, 41 yoshli erkak o‘z uyida oila a’zolarini granata va avtomat qurol bilan tahdid ostida ushlab turgani haqida huquq-tartibot organlariga xabar berilgan.
Shundan so‘ng politsiya patruli tezkor tarzda voqea joyiga yetib keldi. Tinch yo‘l bilan muammoni hal qilishga urinish samara bermadi.
Huquq-tartibot xodimlari xonaga yaqinlashganda, jinoyatchi ularga granata uloqtirdi. Portlash natijasida besh nafar politsiyachi jarohat olib shifoxonaga yotqizildi.
Keyinchalik hujumchi qurol bilan qarshilik ko‘rsatishda davom etdi va politsiyaning javob o‘qlari bilan o‘rnida halok bo‘ldi. Ukraina Milliy politsiyasi ushbu voqeani terrorchilik harakati sifatida baholamoqda.

Вблизи Киева произошло столкновение между полицией и преступником
Событие, произошедшее недалеко от города Киев, Украина, привело к тяжелым последствиям для полиции. Об этом сообщает Zamin.uz.
13 июля в селе Михайловка-Рубежовка произошла встреча лицом к лицу с преступником, в результате чего несколько сотрудников полиции получили ранения. По имеющимся данным, 41-летний мужчина удерживал членов своей семьи под угрозой гранаты и автоматического оружия, о чем было сообщено правоохранительным органам.
После этого полицейский патруль оперативно прибыл на место происшествия. Попытка мирного разрешения проблемы не увенчалась успехом.
Когда сотрудники правоохранительных органов приблизились к комнате, преступник бросил в них гранату. В результате взрыва пятеро полицейских получили ранения и были госпитализированы.
Позже нападавший продолжил сопротивление с оружием и был уничтожен ответным огнем полиции. Национальная полиция Украины оценивает это событие как террористический акт.