Jabalya yaqinida portlashda uch harbiy halok bo‘ldi
Jabalya shahri yaqinida sodir bo‘lgan kuchli portlash natijasida Isroil armiyasining uch nafar harbiy xizmatchisi halok bo‘ldi. Bu haqda The Times of Israel nashri xabar berdi.
Yo‘qotilgan harbiylar shtab-serjant Shoham Menaxem (21 yosh), serjant Shlomo Yakir Shrem (20 yosh) va serjant Yuli Faktor (19 yosh) bo‘lib, ular 401-zirhli brigada tarkibidagi 52-batalyon askarlari ekanligi ma’lum bo‘ldi. Isroil mudofaa kuchlari ma’lumotiga ko‘ra, portlash vaqtida ushbu askarlar Jabalya shahridagi harbiy harakatlarda ishtirok etgan va shikastlangan tank ichida bo‘lgan.
Fojia oqibatida yana bir zobit og‘ir jarohat olib, shifoxonaga yotqizildi. Hozirda hodisaning aniq sabablari bo‘yicha tergov ishlari olib borilmoqda.
Mudofaa idoralari Janubiy G‘azodagi vaziyatni diqqat bilan kuzatmoqda. Tahlilchilarning fikricha, harbiy harakatlar yanada kuchayishi ehtimoli mavjud.

В результате взрыва рядом с Джабальей погибли трое военнослужащих
В результате мощного взрыва, произошедшего рядом с городом Джабалья, погибли трое военнослужащих израильской армии. Об этом сообщает издание The Times of Israel.
Погибшие военнослужащие - штаб-сержант Шохам Менахем (21 год), сержант Шломо Якир Шрем (20 лет) и сержант Юли Фактор (19 лет), они были солдатами 52-го батальона 401-й бронетанковой бригады. По данным израильских оборонительных сил, в момент взрыва эти солдаты участвовали в военных действиях в городе Джабалья и находились внутри поврежденного танка.
В результате трагедии еще один офицер получил тяжелые ранения и был госпитализирован. В настоящее время проводятся расследования по точным причинам происшествия.
Оборонительные ведомства внимательно следят за ситуацией на юге Газы. По мнению аналитиков, существует вероятность дальнейшего усиления военных действий.