O‘zbekiston Markaziy Banki 19-fevral kuni o‘lchovli oltin quymalarning sotuv narxlarini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, 1 gramm oltin narxi avvalgi qiymatga nisbatan 23 800 so‘mga oshgan. Quyida o‘lchovli oltin quymalarning yangi narxlari keltirilgan: - 5 gramm — 10 055 000 so‘m - 10 gramm — 20 111 000 so‘m - 20 gramm — 40 221 000 so‘m - 50 gramm — 100 553 000 so‘m - 100 gramm — 201 107 000 so‘m Mazkur oltin quymalarni O‘zbekistondagi barcha banklarning ofislaridan xarid qilish mumkin.
Shu bilan birga, bank ofislariga borishdan oldin oltin quymalar mavjudligini aniqlashtirib olish tavsiya etiladi. Oltin narxining tez o‘sishi sababli sotuv hajmi ham oshgan.

Цена на золото выросла: объявлены новые цены на слитки
Центральный банк Узбекистана 19 февраля объявил цены на продажу измерительных золотых слитков. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно данным, цена за 1 грамм золота выросла на 23 800 сум по сравнению с предыдущей стоимостью. Ниже приведены новые цены на измерительные золотые слитки: - 5 грамм — 10 055 000 сум - 10 грамм — 20 111 000 сум - 20 грамм — 40 221 000 сум - 50 грамм — 100 553 000 сум - 100 грамм — 201 107 000 сум Эти золотые слитки можно приобрести во всех офисах банков Узбекистана.
При этом рекомендуется перед посещением банковских офисов уточнять наличие золотых слитков. Из-за быстрого роста цены на золото увеличился и объем продаж.
В результате в некоторых банках может закончиться запас золотых слитков. Поэтому важно заранее получить информацию.