Oltin narxi oshdi: yangi quyma narxlari e’lon qilindi
O‘zbekiston Markaziy Banki 19-fevral kuni o‘lchovli oltin quymalarning sotuv narxlarini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, 1 gramm oltin narxi avvalgi qiymatga nisbatan 23 800 so‘mga oshgan. Quyida o‘lchovli oltin quymalarning yangi narxlari keltirilgan: - 5 gramm — 10 055 000 so‘m - 10 gramm — 20 111 000 so‘m - 20 gramm — 40 221 000 so‘m - 50 gramm — 100 553 000 so‘m - 100 gramm — 201 107 000 so‘m Mazkur oltin quymalarni O‘zbekistondagi barcha banklarning ofislaridan xarid qilish mumkin.
Shu bilan birga, bank ofislariga borishdan oldin oltin quymalar mavjudligini aniqlashtirib olish tavsiya etiladi. Oltin narxining tez o‘sishi sababli sotuv hajmi ham oshgan.
Natijada ayrim banklarda oltin quymalar tugab qolishi ehtimoli bor. Shu bois oldindan ma’lumot olish muhimdir.
O‘zbekiston Markaziy banki 2026 yil 20 fevral sanasi uchun xorijiy valyutalarning rasmiy kurslarini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Unga ko‘ra, AQSh dollari 36,93 so‘mga oshib, 12 169,41
Iqtisodiyot Bugun, 17:30
2025 yil yakunlariga ko‘ra, O‘zbekiston Rossiya bozoriga uzum va mayiz yetkazib berishda yetakchi davlatga aylandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Rossiya Federatsiyasining «Rosselxoznadzor»