O‘zbekiston Markaziy Banki 17-fevral kuni o‘lchovli oltin quymalarning sotuv narxlarini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, 1 gramm oltin narxi avvalgi qiymatga nisbatan 7 800 so‘mga pasaygan. O‘lchovli oltin quymalarning narxlari quyidagicha belgilangan: - 5 gramm — 10 061 000 so‘m - 10 gramm — 20 122 000 so‘m - 20 gramm — 40 244 000 so‘m - 50 gramm — 100 611 000 so‘m - 100 gramm — 201 221 000 so‘m Mazkur oltin quymalarni O‘zbekistondagi barcha banklarning filiallaridan xarid qilish mumkin.
Biroq, bankka borishdan oldin oltin quymalar mavjudligini aniqlashtirib olish tavsiya etiladi. Chunki oltin narxining tez o‘sishi sababli sotuv hajmi ham oshib bormoqda.
Shu bois, ayrim bank filiallarida oltin quymalarning tugab qolish ehtimoli bor. Oltin quymalarga qiziqayotgan fuqarolar ushbu ma’lumotlarni inobatga olishlari lozim.

Центральный банк Узбекистана 17 февраля объявил цены на продажу измерительных золотых слитков. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно данным, цена за 1 грамм золота снизилась на 7 800 сум по сравнению с предыдущим значением. Цены на измерительные золотые слитки установлены следующим образом: - 5 грамм — 10 061 000 сум - 10 грамм — 20 122 000 сум - 20 грамм — 40 244 000 сум - 50 грамм — 100 611 000 сум - 100 грамм — 201 221 000 сум Данные золотые слитки можно приобрести во всех филиалах банков Узбекистана.
Однако перед посещением банка рекомендуется уточнить наличие золотых слитков. Поскольку из-за быстрого роста цены на золото объем продаж также увеличивается.
Поэтому в некоторых филиалах банков возможно отсутствие золотых слитков. Гражданам, заинтересованным в золотых слитках, следует учитывать эту информацию.