O‘zbekiston Markaziy Banki 12-fevral holatiga ko‘ra o‘lchovli oltin quymalarning sotuv narxlarini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, 1 gramm oltin narxi oldingi kun qiymatiga nisbatan 7 200 so‘mga oshgan. O‘lchovli oltin quymalarning narxlari quyidagicha belgilangan: - 5 gramm — 10 334 000 so‘m - 10 gramm — 20 669 000 so‘m - 20 gramm — 41 338 000 so‘m - 50 gramm — 103 345 000 so‘m - 100 gramm — 206 690 000 so‘m Mazkur oltin quymalarni O‘zbekiston hududidagi barcha tijorat banklarining ofislaridan xarid qilish mumkin.
Shu bilan birga, bank ofisiga borishdan oldin oltin quymalar mavjudligini aniqlashtirib olish tavsiya etiladi. Chunki oltin narxining tez o‘sishi sababli sotuv hajmi ham ortmoqda.
Natijada, ayrim bank ofislarida oltin quymalarning tugab qolish ehtimoli mavjud. Oltin quymalar bo‘yicha qo‘shimcha ma’lumot olish uchun banklarning rasmiy manbalariga murojaat qilish maqsadga muvofiqdir.

Цена на золото выросла: количество слитков в продаже может быть ограничено
Центральный банк Узбекистана объявил цены продажи измерительных золотых слитков по состоянию на 12 февраля. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно данным, цена за 1 грамм золота увеличилась на 7 200 сум по сравнению с предыдущим днем. Цены на измерительные золотые слитки установлены следующим образом: - 5 грамм — 10 334 000 сум - 10 грамм — 20 669 000 сум - 20 грамм — 41 338 000 сум - 50 грамм — 103 345 000 сум - 100 грамм — 206 690 000 сум Приобрести данные золотые слитки можно во всех офисах коммерческих банков на территории Узбекистана.
Вместе с тем, рекомендуется уточнять наличие золотых слитков перед посещением банка, так как из-за быстрого роста цены объем продаж также увеличивается.
В результате, в некоторых офисах банков возможно отсутствие золотых слитков. Для получения дополнительной информации по золотым слиткам целесообразно обращаться к официальным источникам банков.